Аталанта обърна Рома

Резервата Марио Пашалич донесе успеха за "бергамаските"

Аталанта постигна обрат от 0:1 до 2:1 като домакин срещу Рома в двубой от 24-ия кръг на Серия А и се утвърди в топ 4 на временното класиране, като събра 45 точки и изпревари с 6 днешния си съперник, който е пети.

В герой и антигерой за Аталанта се превърна преминалият през Лудогорец Хосе Луис Паломино, който сбърка при гола на римляните, но след това се реваншира с изравнителното попадение. Резервата Марио Пашалич донесе успеха за "бергамаските", които влизат в настроение в седмицата, в която им предстои първия 1/8-финал от Шампионската лига срещу испанския Валенсия.

Двубоят премина на високо темпо, като малко нелогично Рома първи стигна до попадение. Това се случи в самия край на първото полувреме. Паломино не успя да овладее една върната към него топка в собствената половина, тя попадна у Един Джеко, който проби към наказателното поле и стреля неспасяаемо за 1:0.

Аталанта упражни силен натиск в началото на втората част и бързо върна едно попадение, като негов автор стана Паломино, който се реваншира за грешката си. След центриране от корнер Берат Джимсити насочи топката с глава към далечната греда, където Паломино я засече в мрежата. Това се случи в 50-ата минута, а девет по-късно Аталанта стигна и до пълен обрат чрез влезлия като резерва Марио Пашалич, който се разписа удар от близка дистанция, след като отбраната на Рома показа много хаотични действия.

Домакините продължиха със силната си игра в търсене на трето попадение, което да реши мача, докато Рома трудно напускаше своята половина. В 74-ата минута Джеко опита удар с глава, но топката мина много встрани от вратата. Постепенно темпото спадна. В самия край Луис Муриел стреля директно от пряк свободен удар, но топката беше спряна от стража на “вълците”, след което реферът свири края на мача.

Аталанта постигна обрат от 0:1 до 2:1 като домакин срещу Рома в двубой от 24-ия кръг на Серия А и се утвърди в топ 4 на временното класиране, като събра 45 точки и изпревари с 6 днешния си съперник, който е пети. В герой и антигерой за Аталанта се превърна преминалият през Лудогорец Хосе Луис Паломино, който сбърка при гола на римляните, но след това се реваншира с изравнителното попадение. Резервата Марио Пашалич донесе успеха за "бергамаските", които влизат в настроение в седмицата, в която им предстои първия 1/8-финал от Шампионската лига срещу испанския Валенсия.