Севиля пак се дъни, не успя да пребори опашкар (ВИДЕО)

Тимът на Лопетеги направи 2:2 с борещия се за оцеляване Еспаньол

Севиля записа нова издънка в Ла Лига, след като направи 2:2 като домакин срещу намиращия се в зоната на изпадащите Еспаньол. Така тимът на Юлен Лопетеги остава само с една победа в последните шест кръга и е извън топ 4. Севилци поведоха в 15-ата чрез Лукас Окампос, но каталунците обърнаха след попадения на Адриан Ембарба (35) и Ву Лей (50). В 69-ата минута Виктор Санчес от състава на гостите беше изгонен за втори жълт картон, което улесни съперника да стигне до изравняването чрез Сусо в 80-ата.

Мачът на “Рамон Санчес Писхуан” обаче ще се запомни с претенциите на домакините относно употребата на технологията Видеоасистент рефер. В 29-ата минута нападателят на гостите Джонатан Кайери беше фаулиран от Серхи Гомес малко преди границата на наказателното поле, но арбитърът Кордеро Вега не видя това. Последва обаче сигнал от ВАР, заради което играта беше спряна. На главния съдия му отне 6 минути да преразглежда ситуацията, след което отсъди нарушение и показа жълт картон на Гомес. От последвалото изпълнение Еспаньол изравни чрез Адриан Ембарба за 1:1.

От Севиля обаче протестираха, че в случая ВАР не е бил използван според правилата. Протоколът изисква намесата на видеотехнологията при спорна ситуация, свързана с присъждането или не на гол, с отсъждането или не на дузпа, с евентуалното показване на червен картон и при объркване на самоличността на даден футболист. Домакините твърдят, че нито едно от тези условия не е било налице и съответно положението изобщо не е трябвало да бъде преразглеждано. Гостите обаче са на мнение, че в случая е имало дискусия за евентуален червен картон на извършилия нарушението Гомес.

В последните минути Севиля имаше смазващо превъзходство, но така и не стигна до победен гол.

“Папагалчетата” са под чертата, но са на крачка от спасението, след като в последно време спечелиха доста точки на фона на есенните си резултати.

Хетафе помогна на Реал (Мадрид), след като спря Жирона (ВИДЕО)

Отборът от мадридското предградие стигна до успех с 1:0