Краси Анев 13-и в преследването, първо френско злато на Световното

Прогрес спрямо спринта направиха и другите двама българи в състезанието - Владимир Илиев и Димитър Герджиков

Отличният български ден на Световното първенство по биатлон продължи и при мъжете. След 18-ото място на Милена Тодорова при дамите, Красимир Анев записа един от най-добрите резултати в дисциплината преследване за мъжкия ни биатлон на първенства на планетата.

Роденият в Самоков състезател завърши на 13-о място в много силното състезание, в което изненадващо световен шампион стана французинът Емилиен Жаклен, който във финален спринт успя да победи Йоханес Тингнес Бьо. Топ 3 пък допълни победителят от спринта Александър Логинов.

Анев стартира от 30-а позиция и направи един от най-големите скокове за деня. Той се дължеше до голяма степен на факта, че българинът направи само една грешка в стрелбата и така завърши на 2:03,9 минути зад шампиона.

Прогрес спрямо спринта направиха и другите двама българи в състезанието. Владимир Илиев, който бе 58-и в спринта, прогресира до 44-о място с 5 грешки. Стартиралият 57-и Димитър Герджиков пък завърши 52-и с 4 грешки.

Битката за медалите бе страхотна като Логинов изглеждаше много близо до ново злато преди последната стрелба. На нея той направи една грешка, докато Жаклен остана безгрешен и така излезе заедно с Бьо, за да го изпревари във финалния спринт.

В понеделник биатлонистите имат почивен ден, а във вторник са индивидуалните стартове, в които ще стискаме палци за нови български успехи.