Фламенго спечели първи трофей за годината

Грандът от Рио де Жанейро победи Атлетико Паранензе с 3:0 в мача за Суперкупата на Бразилия

Фламенго спечели първия си трофей за 2020 година, след като победи Атлетико Паранензе с 3:0 в мача за Суперкупата на Бразилия. Двубоят за трофея между шампиона и носителя на купата на страната бе възстановен след близо три десетилетия прекъсване.

Тандемът в атака Бруно Енрике и Габриел Барбоза бе с ключов принос за успеха на Фламенго. Двамата вкараха по един гол през първото полувреме, а уругваецът Джорджан Де Араскаета оформи крайното 3:0 в средата на второто полувреме.

Успехът продължава силното представяне на гранда от Рио де Жанейро, който през миналата година направи истински фурор през ноември с титла в бразилското първенство и триумф в Копа Либертадорес.