Наполи открадна трите точки от Каляри, Мертенс герой (ВИДЕО)

Тимът на Дженаро Гатузо се реваншира за издънката срещу Лече, приближи се на две точки от Топ 6

Наполи спечели с 1:0 гостуването си на Каляри от 24-ия кръг на Серия "А". Голът отбеляза Дрийс Мертенс в 65-ата минута. По този начин тимът на Дженаро Гатузо се реваншира за издънката си срещу Лече (2:3) в миналия кръг и записа пети успех в последните си шест мача във всички турнири. Победата приближи Наполи на две точки от Топ 6. Домакините пък продължиха негативната си серия и като вече 11 срещи нямат победа.

Фабиан Руис стреля встрани от вратата при първата възможност за Наполи. Домакините отговориха с удар на Джовани Симеоне, а Оспина трябваше да се намесва след изстрел на Перейро.

Срещата бе равностойна, като и двата отбора имаха своите възможности, но головите опасности бяха рядкост.

Все пак в 65-ата минута след двойно с Хисай Мертенс завъртя топката и тя се удари в гредата преди да влезе в мрежата. За белгиеца това беше гол номер 120 с екипа на Наполи, като изостава само на един от рекорда на Марек Хамшик.