Ударно начало за Славия, "белите" удариха Арда и се утвърдиха в Топ 6! (ВИДЕО)

Гол от дузпа донесе успеха на столичани

Славия стартира борбата в родния елит за 2020 година с ценна победа като гост над Арда с минимален резултат 1:0. С успеха столичани събраха 33 точки, което затвърди петото им място в efbet Лига.

В 12-ата минута удар на Филип Кръстев мина покрай вратата на Арда. В 20-ата минута отборът на Арда организира много добра атака, при която Илиша Сам чукна топката с пета към Светослав Ковачев. Младокът продължи към Конар Рандъл, а бранителят шутира към вратата, но не затрудни Георги Георгиев.

След половин час игра опасен удар от пряк свободен удар на Спас Делев премина покрай гредата. Най-чистото положение дойде 60 секунди по-късно. Цветелин Чунчуков засече по атрактивен начин центриране на Галин Иванов, а топката отскочи в земята и прелетя над вратата.

В 37-ата минута гостите поведоха. Рандъл фаулира Галин Иванов в наказателното поле. "Белите" получиха дузпа, която потърпевшият реализира. Арда опита веднага да върне попадението, но Георгиев спаси удар на Светослав Ковачев от близка дистанция.

Тимът на Стамен Белчев започна по-силно втората част. В 47-ата минута Георгиев спаси мощен удар на Делев, който търсеше близкия ъгъл.  В 59-ата минута футболистите на Арда имаха претенции за игра с ръка на Милен Гамаков на границата на наказателното поле, но главният съдия Станислав Тодоров подмина ситуацията.

В 72-ата минута Георгиев отново се намеси отлично. Стражът отрази удар с глава на Зоран Гаич след центриране от корнер. В 84-ата минута Галин Иванов можеше да реши всичко в мача, но от отлична позиция стреля покрай гредата.

До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се и "белите" се завърнаха в Топ 6.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРДА: 1. Иван Караджов, 5. Зоран Гаич, 24. Илиас Хасани, 6.  Конър Рандал, 25. Матеус Леони, 19. Румен Руменов, 8. Румян Ховсепян, 98. Светослав Ковачев, 7. Спас Делев, 45. Илиша Сам, 27. Емил Мартинов;

СЛАВИЯ: 13. Георги Георгиев, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 10. Янис Карабельов, 71. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 20. Филип Кръстев, 11. Радослав Кирилов, 9. Цветелин Чунчуков;

АРДА - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Г. Иванов 37