Изтребител и Струмяни 2005 завършиха наравно в контрола

Спарингът в Ново Делчево приключи при резултат 1:1

Контролен мач на ниво В група изиграха отборите на Изтребител и Струмяни-2005 на отлично подготвения терен в Ново Делчево. До 30-та минута се играеше предимно в половината на тима от Струмяни. Илия Чакалов на два пъти  и веднъж Васил Захариев не успяха отблизо срещу вратаря на гостите Александър Седелчанов. В 31-ва минута
Илия Атанасов изведе отляво Васил Захариев, той напредна с кълбото , центрира удачно в наказателното поле на гостите и там Илия Чакалов с крак отклони кълбото в мрежата зад Александър Седелчанов за 1:0. При поредна контраатака на домакините Илия Чакалов я завърши с красиво попадение за 2:0. За жалост попадението не бе зачетено, като главния арбитър видя вдигнат флаг за засада. Последва разправия между футболисти на домакините и арбитъра,  и момента бе използван умело от футболистите на Струмяни. Вратарят Александър Седелчанов изрита топката към Радослав Пецанов и той в 39-та минута я изпрати в мрежата на домакините за 1:1. При този
резултат футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част на мача играта продължи да бъде приятна и изпълнена с доста интересни ситуации и пред двете врати. На два пъти Илия Чакалов изскочи сам срещу вратаря Александър Седелчанов, веднъж и Благой Илиев, но не успяха да го преодолеят. До края на срещата Атанас Колин и Илия Атанасов не успяха да изпратят топката в мрежата зад вратаря на гостите отблизо.

„Независимо от равенството, аз съм доволен от играта на момчетата, на които гласувах доверие. Непростимите пропуски и съдийските безобразия ни лишиха от победата. През втората част на мача нашия вратар Божидар Василев прояви майсторство и не допусна отбелязване на гол от страна на футболистите на гостуващия тим”, сподели Атанас Балкански-старши треньор на
Изтребител.

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

"Герена" все по-близо до реконструкция, общината става собственик

Архитектурната комисия взе решение за прехвърлянето на стадиона Областната управа към общината

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен