Изтребител и Струмяни 2005 завършиха наравно в контрола

Спарингът в Ново Делчево приключи при резултат 1:1

Контролен мач на ниво В група изиграха отборите на Изтребител и Струмяни-2005 на отлично подготвения терен в Ново Делчево. До 30-та минута се играеше предимно в половината на тима от Струмяни. Илия Чакалов на два пъти  и веднъж Васил Захариев не успяха отблизо срещу вратаря на гостите Александър Седелчанов. В 31-ва минута
Илия Атанасов изведе отляво Васил Захариев, той напредна с кълбото , центрира удачно в наказателното поле на гостите и там Илия Чакалов с крак отклони кълбото в мрежата зад Александър Седелчанов за 1:0. При поредна контраатака на домакините Илия Чакалов я завърши с красиво попадение за 2:0. За жалост попадението не бе зачетено, като главния арбитър видя вдигнат флаг за засада. Последва разправия между футболисти на домакините и арбитъра,  и момента бе използван умело от футболистите на Струмяни. Вратарят Александър Седелчанов изрита топката към Радослав Пецанов и той в 39-та минута я изпрати в мрежата на домакините за 1:1. При този
резултат футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част на мача играта продължи да бъде приятна и изпълнена с доста интересни ситуации и пред двете врати. На два пъти Илия Чакалов изскочи сам срещу вратаря Александър Седелчанов, веднъж и Благой Илиев, но не успяха да го преодолеят. До края на срещата Атанас Колин и Илия Атанасов не успяха да изпратят топката в мрежата зад вратаря на гостите отблизо.

„Независимо от равенството, аз съм доволен от играта на момчетата, на които гласувах доверие. Непростимите пропуски и съдийските безобразия ни лишиха от победата. През втората част на мача нашия вратар Божидар Василев прояви майсторство и не допусна отбелязване на гол от страна на футболистите на гостуващия тим”, сподели Атанас Балкански-старши треньор на