Клайстерс загуби от Мугуруса в първия мач от завръщането си в тенисa

Участващата с "уайлд кард" белгийка загуби от финалистката от Откритото първенство на Австралия

Бившата водачка в световната ранглиста Ким Клайстерс (Белгия) допусна поражение в първия мач след завръщането си в професионалния тенис.

Участващата с "уайлд кард" белгийка загуби от финалистката от Откритото първенство на Австралия през януари Габрине Мугуруса (Испания) с 2:6, 6:7(6) след малко повече от час и половина игра в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2.9 милиона долара.

36-годишната четирикратна шампионка в турнирите от Големия шлем Клайстерс излезе на корта за първи път от Откритото първенство на САЩ през септември 2012 година.

В началото тя имаше проблеми с игровия ритъм, като поставената под номер 9 испанка взе 9 от първите 11 гейма и изглеждаше, че ще приключи бързо съпротивата на съперничката си.

Клайстерс, обаче, постепенно започна да намира ударите си, върна двата пробива и от 0:3 изравни още за 4:4 във втория сет, а след това се стигна до тайбрек. В него 16-ата в световната ранглиста Мугуруса пропиля аванс от 5:3 точки, пропусна мачбол при 6:5, но все пак си подпечата победата при втората си възможност.

За испанката това беше първи двубой след финала на "Мелбърн Парк" през януари. Тя също е бивша номер 1 в света и има два трофея от Шлема.