Юнайтед задълбочи кризата в Челси, ВАР отмени два гола на "сините" (ВИДЕО)

"Червените дяволи" надвиха с 2:0 лондончани

Манчестър Юнайтед спря серията си от три мача без победа във Висшата лига. "Червените дяволи" надделяха с 2:0 като гости над Челси в дербито на 26-ия кръг на първенството. Точни за победителите бяха Антони Марсиал (45) и Хари Магуайър (66).

Така тимът на Солскяер събра 38 точки и върна шансовете си за място в Топ 4 в крайното класиране. Юнайтед заема седмо място, като изостава на три пункта от лондончани, които са четвърти.

Челси започна по-добре срещата и създаде две добри възможности. Първо Рийс Джеймс се включи в атака и стреля по диагонала покрай гредата. Малко след това Вилиам проби и шутира в аут.

Още в 10-ата минута обаче Канте се контузи и Лампард го замени с Мейсън Маунт.

В средата на полувремето след единоборство между Батшуай и Магуайър и двамата напуснаха пределите на терена. Падайки, защитникът на Манчестър Юнайтед умишлено изрита белгиеца, но след намесата на ВАР изненадващо не бе изгонен, а дори не получи и картон.

В 23-ата минута Вилиан проби до аутлинията и върна към Батшуай, който не успя да отиграе добре топката и да нанесе удар. Малко след това отново белгиеца пропусна, като не успя да уцели вратата след отличен пас на Маунт.

Секунди по-късно Марсиал се отскубна и опита да намери далечния ъгъл на вратата, но не му достигна точност.

"Червените дяволи" нанесоха своя удар точно преди почивката. Уан-Бисака центрира отдясно, а Марсиал се извиси и насочи топката с глава в далечния ъгъл за 0:1.

Дори след гола Челси веднага имаше чисто положение, от което можеше да изравни, но Батшуай пак стреля встрани от целта.

В 55-ата минута, макар и паднал Бисака блокира удар на Педро Родригес от няколко метра. В 55-ата минута гол на Курт Зума бе отменен след намесата на ВАР. Френският защитник засече топката във вратата след центриране от корнер, но Сесар Аспиликуета извърши нарушение срещу Уилямс.

В 63-ата минута Педро фаулира Фред на самата граница на наказателното поле. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който нанесе хубав удар, но топката срещна гредата. В 65-ата Магуайър засече с глава центриране на Фернандеш и удвои аванса на Манчестър Юнайтед.

В 75-ата минута нов гол на Челси бе отменен. Маунт намери Оливие Жиру в наказателното поле, а френският таран с глава прати топката във вратата. След намесата на ВАР се оказа, че с малко нападателят е бил в засада.

В 89-ата минута Мейсън Маунт опита да изненада Де Хеа от пряк свободен удар, но прати топката в гредата.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини