Звезда на Лудогорец сред най-опасните нападатели в Лига Европа

Трима от Интер вече са се изправяли срещу „орлите“

Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешеру попадна в престижна класация.

Два дни преди подновяването на турнира в елиминационната му фаза, от УЕФА публикуваха водещите реализатори на турнира до този момент, а сред тях попадна и румънската перла на разградчани, който до този момент има четири попадения на сметката си.

Още в първия мач от груповата фаза Кешеру наниза хеттрик във вратата на ЦСКА Москва, а в реванша срещу „армейците” също се разписа при равенството 1:1.

„Всички в ЦСКА Москва се поболяват от срещата с румънския нападател. Той вкара три срещу армейците в първия кръг, и своя четвърти гол при равенството 1:1 в петия кръг”, написаха от УЕФА.

Водещ реализатор на Лига Европа до този момент е стрелецът на Глазгоу Рейнджърс Алфредо Морелос.

Колумбиецът има шест гола на сметката си. С пет попадения са Бруно Фернандеш и Мунир, с четири Андраш Шопрар, Мирон Боаду, Умар Садик, Мейсън Грийнууд, Лаурен Лапорт, Клаудиу Кешери и Паулиньо.

Припомняме, че Интер гостува на Лудогорец в първия осминафинален мач между двата отбора в четвъртък. Двата тима ще се изправят един срещу друг за първи път в своята история.

И все пак, трима футболисти от настоящия състав на Антонио Конте вече са играли срещу българския шампион в европейските клубни турнири.

Антонио Кандрева бе футболист на Лацио, когато Лудогорец отстрани италианците през сезон 2013/14 в Лига Европа след 3:3 на националния стадион „Васил Левски“ и успех с 1:0 в Италия преди това. Мачът бе на същата тази фаза – 1/16 финали.

В същия сезон Марсело Брозович падна от Лудогорец с Динамо Загреб и у дома и в България в груповата фаза на Лига Европа.

Единствено Алексис Санчес има положителен баланс срещу Лудогорец. Чилийският ас на Интер участва и в двата мача на Арсенал срещу „орлите“ в Шампионската лига през сезон 2016/17 и дори им вкара гол при разгрома с 6:0 в Лондон.