ОЧАКВАНО! Лудогорец удържа до 70-та минута, но отстъпи на Интер (ВИДЕО+СНИМКИ)

ВАР помогна на "нерадзурите" за дузпа в края на мача

Лудогорец отстъпи с 0:2 на Интер в първия 1/16-финал от турнира Лига Европа. Двубоят на „Хювефарма Арена“ мина под диктовката на италианския гранд, който можеше да спечели срещата с по-сериозен резултат, но на два пъти гредите спасиха тима на Павел Върба. В 71-ата минута Кристиан Ериксен разпечата вратата на Лудогорец с прецизен удар извън пеналта. Срещата бе „дебютна“ за ВАР в България, като видеосистемата влезе в употреба в добавеното време на втората част, когато бе маркирана игра с ръка на Абел Анисе, за което реферът отсъди дузпа. Ромело Лукаку бе точен от бялата точка, оформяйки крайното 0:2.

Реваншът на „Джузепе Меаца“ е на 27 февруари от 22:00 часа.

Двубоят на „Хювефарма Арена“ започна с натиск на гостите, които още във втората минута имаха отлична възможност да поведат в резултата. Моузес центрира отдясно, отбраната на „орлите“ не бе добре подредена и само полета на топката, която попадна в Бираги, той отправи удар от 10-ина метра, но бранител отклони в корнер.

В 9-ата минута Марселиньо получи в пеналта на гостите, опита да преодолее Ранокия, но капитанът на италианския тим успя да изчисти в корнер.
Интер продължи да пресира домакините и бе по-дейният в атака, като освен това „нерадзурите“ бяха безупречни в дефанзивен план и не позволиха на разградчани да притеснят Даниеле Падели.

В 22-ата минута Абел Анисе направи сериозна грешка - топката бе избита от краката му от Лаутаро Мартинес, аржентинецът обаче бе изпреварен от Георги Терзиев, след което нападателят на Интер извърши нарушение, санкционирано с жълт картон.

Интер продължи да напада предимно по десния фланг, като в 25-ата минута, при поредната си атака през зоната на Антон Недялков, Моузес центрира в налазателното поле, Бираги засече от движение, но в обсега на Пламен Илиев, който опази мрежата си суха.

В 29-ата Кристиан Ериксен бе намерен в наказателното поле на „орлите“, датчанинът овладя на гърди, но топката му избяга и Пламен Илиев излезе да улови.

Пресата на Интер продължи и след почивката, като в 50-ата минута късметът покри „орлите“ при атака на гостите. Моузес центрира по земя за Санчес, чилиецът нанесе техничен удар с пета, Григоре отклони леко кълбото, което се отби в гредата и излезе в корнер.

В следващата атака Лаутаро Мартинес пробва далечен удар и малко не му достигна да порази целта.

Швиерчок бе изведен добре отдясно в 57-ата, но Борха Валеро блокира подаването на нападателя.

В 63-ата Ериксен отправи много опасен удар от воле, който Пламен Илиев успя с плонж да парира.

В 69-ата Антон Недялков опита изненадващ удар от сериозна дистанция, а топката мина опасно близо до гредата.

В 71-ата минута Интер поведе. При продължителна атака на гостите топката бе пусната към Ериксен, който с точен удар от дъгата прати в мрежата на Лудогорец.

Две по-късно Лукаку организира бърза контра за Интер, комбинира с Ериксен, а датчанинът завърши нападението с мощен шут, след който топката разтресе напречната греда.

В добавеното време гостите изпълниха корнер, при който Д`Амброзио се размина с топката на далечната греда. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, който бе използван за първи път на родна земя, при което бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Анисе. Лукаку изпълни точно наказателния удар за крайното 0:2.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лудогорец - Интер 0:2
0:1 Ериксен (71)
0:2 Лукаку (90+4)

90+5 Край на двубоя!
90+4 Лукаку е точен от бялата точка!
90+3 Дузпа за Интер! След консултация с ВАР е отсъден 11-метров наказателен удар. Причината е игра с ръка на Анисе след корнера.

90+2 Д`Амброзио закъсня да засече топка на далечната греда след центриране от корнер.
90+1 Корнер за Интер.
90+1 Четири минути добавено време.
90 Дан Битон заменя Каули.
85 Жълт картон за Чибота за симулация.
82 Намеса на Д`Амброзио, избивайки от краката на Чибота, точно преди нападателят да нанесе удар.
81 Ашли Йънг влиза на мястото на Бираги.
76 Чибота заменя Швиерчок.
73 Гредата отново е на помощ на "орлите"! Лукаку организира бърза контра, комбинира с Ериксен, а датчанинът с мощен шут прати в напречната греда.
72 Смяна в Интер, излиза Моузес, на негово място влиза Барела.
71
Интер повежда! Ерискен стреля между двама бранители от дъгата на пеналта, Пламен Илиев докосна топката, но не успя да отклони достатъчно и гостите повеждат!
69  Антон Недялков стреля от сериозна дистанция, при изчистване след корнер, а кълбото мина много близо до левия страничен стълб.
67 Капитанът Дяков е заменен, на негово място влиза Баджи.
65 Лудогорец има претенции за дузпа, но главният арбитър дава знак играта да продължи.
64 Лаутаро Мартинес отстъпва мястото си на терена на Лукаку.
63 Отлична намеса на Илиев! Кристиан Ериксен отправи опасен удар от воле от линията на пеналта, вратарят на Лудогорец обаче с плонж изби топката в корнер!
60 Дяков с отличен пас за Вандерсон при бърза контра на Лудогорец, той комбинира с Недялков, но при последвалото центриране Моузес изби в корнер.
59 Пас за Алексис Санчес в наказателното поле на Лудогорец, чилиецът се забави и трима бранители на "орлите" го затвориха, след което загуби топката, а Ериксен завърши нападението на Интер с неточен пас в аут.
57 Извеждащо подаване за Швиерчок надясно, нападателят на домакините пробва да центрира, но Борха Валеро пресече подаването.
51 Удар от дистанция на Мартинес, топката минава близо до гредата.
50 Греда! Моузес направи пас по земя, Санчес технично отклони с пета, Григоре отклони леко топката, която се отби в левия страничен стълб и излезе в корнер!
49 Лаутаро Мартинес не успя да спре добре топката в пеналта, Недялков изчисти.
46  Начало на второто полувреме!
45 Без добавено време, край на първата част!

43 Жълт картон за Григоре.
40 Недялков чисти с глава след центриране от фаул, топката попадна в Лаутаро Мартинес, който стреля слабо към вратата и вратарят на разградчани улови.
38 Д`Амброзио опита да центрира от от аутлинията, но прати във външната страна на мрежата.
35 Много слабо центриране на Сисиньо в наказателното поле, което не затруднява Падели.
29 Нова опасност пред вратата на домакините! Лаутаро Мартинес центрира от десния фланг, Ериксен спря на гърди, но топката му избяга и Пламен Илиев излезе да улови.
28 Контраатака на Лудогорец, Дяков изведе Каули отдясно, но бразилецът не успя да преодолее Диего Годин.
25 Спасяване на Илиев! Моузес финтира Недялков отдясно, центрира към далечната греда, Сисиньо остана под топката, а Бираги отправи много опасен удар, който бе отразен от вратаря на "орлите".
22 Страхотна грешка на Анисе в отбрана, Мартинес се насочи към топката, но Терзиев го изпревари. Последва грубо нарушение на футболиста на гостите, което му носи жълт картон и ще пропусне реванша в Италия.
19 Падели изчисти лошо топката при атака на Лудогорец, Дяков овладя и опита да подаде на Марселиньо, но пасът му бе много слаб и подари топката на гостите.
18 Удар на Весино от дистанция, прекалено силно и в аут над вратата.
12 Опит на Весино да изведе Санчес, но Пламен Илиев излиза и лови.
9 Марселиньо получи в наказателното поле, но не успя да преодолее Ранокия, който чисти в корнер.
7 Дълъг пас за Швиерчок, но Ранокия успява да го изпревари, след което Падели чисти.
2 Опасност пред вратата на Лудогорец, при центриране отдясно на Моузес отбраната на домакините не реагира бързо, топката попадна в Бираги, който шутира от 10-ина метра, но бранител на "орлите" успя да отклони в корнер.