В МАЧ СРЕЩУ ПОСЛЕДНИЯ: Левандовски спаси Байерн от голям резил (ВИДЕО)

Полякът заби две попадения за успеха над Падерборн в Мюнхен

Трудна, но важна победа записа Байерн в мача си от 23-ия кръг на Първа Бундеслига. Баварците спечелиха с 3:2 домакинството си на Падерборн и дръпнаха с четири точки пред втория РБ Лайпциг, на който утре му предстои гостуване на Шалке.

В герой за Байерн се превърна Роберт Левандовски. Полякът донесе успеха на тима си в 88-ата минута. Преди това той се разписа още веднъж, а едно попадение за тима от Мюнхен добави Серж Гнабри. От гостите вкараха Денис Сърбени и Свен Михел.

Гостите вкараха още в четвъртата минута, когато Мамба прати топката в мрежата зад Нойер, но попадението не беше признато заради засада. В 8-ата Одриосола центрира, но ударът с глава на Роберт Левандовски премина покрай вратата. Десет след това нападателят прати топката м аут след центриране на Коутиньо.

Така се стигна до 25-ата минута, когато след пас на Толисо Гнабри заби десетия си гол за сезона. За него това беше мач №100 в немския елит.

В 41-ата Коутиньо отправи слаб изстрел по земя, който не затрудни съперниковия страж. В 44-ата неразчетено излизане на Нойер беше наказано. Србени го преодоля и изравни за 1:1.

Байерн можеше моментално да си върне аванса, но шут на Толисо срещна напречната греда. В началото на втората част Левандовски получи две добри възможности, но Леополд Цингерле се отличи със страхотни намеси. Четвърт час след това вратарят на гостите направи още едно хубаво спасяване, този път срещу Кингсли Коман.

В 70-ата минута обаче крепостта на Падерборн падна. Гнабри пусна към Левандовски и полякът не сбърка. Пет след това Свен Мичел смълча стадиона с гола си за 2:2.

Времето изтичаше и не се виждаше как Байерн ще избегне издънката, но в 88-ата минута на сцената отново се появи Левандовски. Заслугата обаче беше на Гнабри, който центрира остро отляво и за съотборникът му остана да намери опразнената врата от движение.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БАЙЕРН: Нойер, Алаба, Кимих,  Одриозола, Ернандес, Тиаго Алкантара, Коутиньо, Гнабри, Толисо, Дейвис, Левандовски

ПАДЕРБОРН: Цингерле, Янс, Щроодик, Шонлау, Холтман, Прьогер, Джазула, Василиадис, Антуи-Аджей, Мамба, Србени