Ница изпусна преднина от два гола срещу Брест

Ница поведе в резултата в 23-ата минута

Ница и Брест не излъчиха победител в първия мач за 26-ия кръг в Лига 1 на Франция. Срещата приключи при резултат 2:2, но домакините могат много да съжаляват, че не взеха трите точки, след като водеха с два гола, но допуснаха изравняване.

Ница поведе в резултата в 23-ата минута, когато Клод Морис почти от аутлинията успя да върне топката към Каспер Долберг, той я продължи към Адам Унас, за когото остана само да я вкара отблизо във вратата за 1:0.

Десет минути по-късно резултатът бе удвоен. Унас подаде за Долбрг пред наказателното поле, той се обърна, финтира защитник и със силен удар по земя направи резултата 2:0.

В самия край на полуремето обаче Брес върна интригата. Силен шут на Йоан Курт бе спасен от вратаря, но топката попадна в Самюел Грандсир, който отблизо довкара за 2:1.

В 53-ата минута по доста куриозен начин се стигна и до изравняване. Грандсир стреля към вратата и след двоен рикошет в играчи на Ница от тялото на Данте кълбото се озова в мрежата за 2:2.

Резултатът не се промени до края и Брест си тръгна с ценна точка от това гостуване, като вече има 34 и заема 12-ото място в таблицата. Ница пък е с 37 точки на 8-ата позиция в класирането.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано