Милан не успя да пречупи десет от Фиорентина (ВИДЕО)

"Виолетовите" изравниха с човек по-малко и взеха точка, бяха близо до пълен обрат

Фиорентина стигна до равенство с Милан, след като изоставаше в резултата и беше с човек по-малко в двубой от 25-ия кръг в Серия „А“. Гол на Ибрахимович бе отменен заради игра с ръка в 34-ата, а в 56-ата Ребич отбеляза за гостите от Милано. В 63-ата Далбот получи червен картон за нарушение срещу Ибрахимович, което обаче не отчая футболистите на Фиорентина. Пулгар отбеляза от дузпа в 85-ата, а в добавеното време Влахович можеше да направи пълен обрат. Фиорентина запазва 13-ата си позиция, като вече има равен брой точки (29) със Сасуоло. Милан изпревари Парма и Верона и вече е на седмо място с 36 точки, колкото има и шестият Наполи.

Първата по-интересна ситуация в двубоя създаде Милан в 6-ата минута. Кастийехо заполучи на стрелкова позиция, но преди да нанесе удар се намеси бранител и попречи на испанеца да нанесе добър удар към вратата.

В 12-ата минута Миленкович мина без проблем покрай двама бранители на гостите, но би във вратаря.

Секунди по-късно Фиорентина бе много близо до попадението. Донарума загуби по елементарен начин от Киеза, последва подаване за Кастровили, който стреля над опразнената врата.

В 17-ата минута Ребич засече с глава центриране в пеналта, при което отбраната на Фиорентина очакваше да бъде маркирана засада. Драговски спаси, а повторението показа, че хърватинът е бил в чиста позиция.

При центриране в наказателното поле на „виолетовите“ в 22-ата, Пулгар направи силно и много рисково връщане с глава, което можеше да донесе сериозни проблеми за вратаря, но все пак топката попадна право в ръцете на Драговски.

В 34-ата минута Ребич опита да намери Ибрахимович на границата на пеналта, шведът успя да се пребори с Влахович, влезе в пеналта, където избяга от шпагата на Касерес и с точен удар прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено, след като при проверка с ВАР се оказа, че Ибрахимович е играл с ръка при подаването на Ребич.

Милан започна много агресивно втората част, а в 51-ата Бенасер от дъгата на пеналта стреля много неточно над вратата.

В 52-ата Пиоли трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Донарума получи контузия и нямаше как да продължи двубоя. Резервният страж Бегович трябваше да се намесва секунди след влизането в игра, отразявайки опасен удар с глава на Киеза.

В 56-ата минута Касерес спря на гърди в наказателното поле, Пецела обаче се спря на място и не отиде към топката, Ребич връхлетя и стреля силно към вратата, а след рикошет в тялото на футболист, кълбото влезе в мрежата.

В 60-ата Далберт получи жълт картон за нарушение срещу влизащия в наказателното поле Ибрахимович, последва проверка с ВАР и картонът бе променен от жълт на червен – така Фиорентина трябваше да търси изравнителното попадение с човек по-малко.

Кастийехо вкара втори гол за Милан в 71-ата, но засадата при подаването беше очевидна и не се стигна дори до проверка с ВАР.

В 73-ата Влахович бе много близо до изравнителен гол, но след опасен диагонален удар топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Домакините хвърлиха много сили в атака, търсейки изравнителния гол, и в 83-ата съдията даде дузпа за Фиорентина заради нарушение на Романьоли срещу Кутроне. Положението бе преразгледано с ВАР, но реферът Калварезе не промени решението си. Пулгар изпълни дузпата, Бегович усети посоката на удара, но не успя да избие и Фиорентина се върна в двубоя.

В добавеното време домакините изпуснаха да стигнат до пълен обрат. В 91-ата Кутроне проби отдясно и пусна за Касерес, уругваецът технично отклони от малка дистанция, но Бегович успя да избие. При добавката Влахович не успя да уцели вратата от 7-8 метра.