Кристиян Димитров и Хайдук громят с 6:0

Българският защитник с цял мач и жълт картон в края

С българския национал Кристиян Димитров в състава си, отборът на Хайдук (Сплит) разгроми с 6:0 гостуващия Горица в мач от 23-ия кръг на хърватския футболен елит.

Бившият защитник на Ботев Пд се намеси решително още в началните минути, когато след негов шпагат в наказателното поле Мариян Чабрая падна за дузпа, но получи жълт картон за симулацията.

Това се случи в деветата минута, а в 12-ата падна и първият гол. Негов автор бе Леон Крекович. До края на полувремето резултатът бе класически - 3:0, макар че и Горица да се опитваше да играе офанзивно.

Попаденията вкараха Жайро да Силва (35) и Михо Чакташ (39).

През втората част Хайдук сложи точка на спора с голове на Чакташ (47) и Да Силва (56), а десет минути преди края Самуел Едуок оформи крайното 6:0.

В добавеното време Кристиан Димитров получи жълт картон, а след успеха Хайдук събра 44 точки и е втори в класирането, изоставайки с 9 от лидера Динамо.
Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)