"Черно-бяла" вихрушка отнесе Царско село за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо Пловдив разби столичани с 4:0 на "Лаута"

Локомотив Пловдив спечели с категоричното 4:0 домакинството си от 22-ия кръг на Царско село. В 36-ата минута „черно-белите“ дръпнаха в резултата след автогол на Гьонов, а след почивката пловдивчани вкараха още три. В 53-ата капитанът Димитър Илиев покачи на 2:0 от дузпа, а в 55-ата Аралица вкара трети гол във вратата на „царете“. Отново Аралица бе точен в 84-ата за крайното 4:0. След успеха Локомотив измести ЦСКА от третото място и се изравни по точки с втория Левски.

Домакините намериха по-бързо игровия си ритъм, като в първия четвърт час „смърфовете“ създадоха две добри положения пред вратата на Царско село. В 6-ата минута Анте Аралица бе изведен зад отбраната на гостите, но се забави при изпълнението си и стреля встрани от вратата.

В 12-ата дойде и първият точен удар в двубоя. Карагарен центрира от аутлинията, Томашевич скочи да играе с глава, но остана под топката, зад него Умарбаев овладя и стреля по земя, но недостатъчно силно и Джони Пласид улови.

Късметът тотално обърна гръб на столичани, които си вкараха автогол в 36-ата минута. Димитър Илиев центрира отдясно, Карагарен не успя да засече, но Гьонов в опита си да изчисти топката я прати в собствената си врата.

В 39-ата минута Андерсон Кордейро пробва ефектен ножичен удар, в който обаче липсваше точността.

Локомотив бе по-деен и след почивката и резултатите не закъсняха.

В 48-ата Аралица би неточно от чиста позиция, а три по-късно Кавдански фаулира Алмейда и реферът отсъди дузпа. В 53-ата капитанът Димитър Илиев изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателне удар и удвои преднината на пловдивчани.

В 55-ата „черно-белите“ направиха разликата класическа. Димитър Илиев комбинира отдясно с Карагарен, той прати към далечната греда, където непокрит бе Анте Аралица и нападателят прекъсна головата си суша, отбелязвайки за 3:0.

В 62-ата Аралица пропусна от чиста позиция да вкара втория си гол, след като отново не бе пазен от противников играч и би неточно с глава.

Първият точен удар за гостите дойде в 66-ата, но след изстрел на Бахамбула, Луков се намеси добре и спаси.

В 74-ата Томашвич с мощен изстрел нацели сглобката, а Карагарен не успя да направи точна добавка.

В 84-ата Аралица оформи крайното 4:0 след асистенция на резервата Николай Николаев.