Билбао записа четвърта поредна загуба (ВИДЕО)

Атлетик допусна поражение с 1:2 като гост на Алавес

Отборът на Алавес надигра с 2:1 гостуващия Атлетик Билбао в дерби на Страната на баските от 25-ия кръг на Ла Лига. Раул Гарсия (17) и Лукас Перес (28 - дузпа) отбелязаха преди почивката на “Мендисороса”. Родриго Ели донесе успеха на “синьо-белите” в 90-ата минута. Момчетата на Гайска Гаритано натрупаха четири поредни поражения в първенството, а в общо девет поредни мача нямат успех.

Първото полувреме във Витория беше интензивно и украсено с голови ситуации. В седмата минута Иняки Уилиямс се измъкна на втора греда при корнер, но ударът му беше отразен от вратаря Фернандо Пачеко. В 17-ата “лъвовете” стигнаха до попадение. Юри Берчиче центрира отляво, Икер Муниаин прескочи топката в опит да стреля и тя стигна до Раул Гарсия, който нанесе хубав удар от 19 метра. Кълбото влетя в долния десен ъгъл на вратаря. Десет минути по-късно Йерай Алварес препъна Алейш Видал и съдията назначи дузпа. Лукас Перес изпълни прецизно от бялата точка, изравнявайки резултата - 1:1.

След почивката двата тима си размениха периоди на доминация. През второто полувреме нямаше много голови ситуации. В 90-ата минута домакините измъкнаха победата, осъществявайки пълен обрат. Лукас Перес центрира на втора греда, където Родриго Ели протегна крак и реализира за крайното 2:1.