Уулвс се върна към победите с класика срещу последния (ВИДЕО)

Диого Жота с два гола при успеха над Норич

След три поредни мача без победа в Премиър лийг тимът на Уулвърхамптън се съвзе и с лекота надигра с 3:0 на свой терен последния в класирането Норич Сити в двубой от 27-ия кръг. По този начин отборът от “Молиню” е на 2 точки от петото място, което е много вероятно да праща в Шампионската лига заради наказанието на Манчестър Сити. След като в четвъртък Диого Жота заби хеттрик срещу Еспаньол в Лига Европа, сега той беше на крачка от същото постижение. Португалецът вкара първите две попадения, а след това удари греда, след която пък Раул Хименес добави третия гол.

Момчетата на Нуно Еспирито Санто бяха безапелационни срещу аутсайдера в Премиър лийг и бяха решили всичко още след първия половин час. Жота заби първото си попадение в 19-ата минута, а след още 11 удвои.

В 50-ата минута бившият играч на Атлетико Мадрид намери страничния стълб, но при добавката Хименес нямаше как да сгреши на празна врата - 3:0.

Малко след това Жота беше заменен, за да получи заслужената си почивка.

Уулвс можеха да добавят още едно попадение в добавеното време на първата част, когато изстрел на Рубен Невеш от пряк-свободен удар срещна напречната греда, след като преди това вратарят Тим Крул успя да я докосне.

За “канарчетата” това е 17-а загуба от началото на шампионата - най-много от всички. Тимът остава на 7 точки от спасителния бряг, след като и останалите застрашени отбори инкасираха поражения.

В четвъртък “вълците” гостуват на Еспаньол в протоколен реванш от 1/16-финалите в Лига Европа, след като преди дни записаха успех с 4:0.