Байер (Леверкузен) затвърди отличните впечатления (ВИДЕО)

Този път “аспирините” надвиха Аугсбург

Байер (Леверкузен) затвърди отличните впечатления от последните седмици с пета поредна победа във всички турнири. Този път “аспирините” надвиха Аугсбург с 2:0 у дома в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата и се изравниха с четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), като не са в зона “Шампионска лига” само заради по-лошата си голова разлика от “жребците”.

Муса Диаби беше точен за 1:0 в 25-ата минута след асистенция на Кай Хавертц. В 59-ата Надим Амири покачи резултата след самостоятелен пробив и точен удар по земя.

Двубоят можеше да се развие и по друг начин, след като в 25-ата минута новия централен защитник на домакините Едмонд Тапсоба загуби топката и се принуди да я хване с ръка, за да не може Флориан Нийдерлехнер да се устреми с нея сам срещу вратаря. Главният съдия Свен Яблонски и колегите му от ВАР обаче се обединиха около мнението, че бранителят на Леверкузен заслужава да получи само жълт картон, защото според тях е имало друг футболист в червен екип, който да евентуално да покрие нападателя на Аугсбург. Баварците се представиха много неубедително и са с четири поражения в последните шест кръга, но продължават да са спокойни в средата на класирането.

Идната седмица ще бъде тежка за Байер, защото първо ще гостува на Порто в реванш от 1/16-финалите в Лига Европа (победа с 2:1 в първата среща), а след това ще спорят и с РБ (Лайпциг) на неговия стадион.

При Аугсбург положението също не е за предпочитане, защото следващите два съперника на състава са Борусия (М) и Байерн (Мюнхен).