Валядолид се отдалечи от опасната зона след победа над последния (ВИДЕО)

Еспаньол загуби с 1:2 гостуването си

Отборът на Валядолид спечели с 2:1 у дома срещу Еспаньол в среща от 25-ия кръг на Примера дивисион. Всички попадения паднаха в последния четвърт час на двубоя на “Хосе Сорийя”. Гостите играха с човек по-малко от 26-ата минута. Сандро Рамирес откри в 77-ата минута, а Сержи Гуардиола удвои (83). Адриан Ембарба вкара за “папагалчетата” в 90-ата от дузпа. Момчетата на Абелардо Фернандес остават на последното 20-о място, докато Валядолид взе преднина пред изпадащите.

В 26-ата минута Давид Лопес получи втори жълт картон след грубо нарушение и остави барселонския тим с човек по-малко. Натискът на “бяло-виолетовите” даде резултат едва в края на двубоя. В 77-ата бившият нападател на Барселона се възползва от отбита топка, след като вратарят Диего Лопес не изби по най-добрия начин. В 83-тата Гуардиола добави в мрежата, след като Енес Юнал направи пробив и преодоля вратаря. В добавеното време Ембарба реализира дузпа.