СЪРЦЕ, ДУША, ЗА БЪЛГАРИЯ! Баскетболистите с епична победа (ВИДЕО)

Фантастичен Бост и компания пречупиха Латвия след две продължения

СЪРЦЕ, ДУША, ЗА БЪЛГАРИЯ!  Баскетболистите с епична победа (ВИДЕО)

България извоюва изключително драматична победа срещу Латвия в мач от квалификациите за Евробаскет 2021. Тимът на Росен Барчовски се наложи със 110:104 след две продължения в "Арена Ботевград". Успехът е първи за "лъвовете" в Група Н. Преди дни те загубиха с 63:73 от  Гърция  в Патра.

В средата на първата част гостите успяха да се откъснат с четири точки - 14:18. Много силни минути записа любимецът на феновете в Ботевград – Крис Минков, който набързо навъртя 7 т. Последва серия от 5 поредни точки за „лъвовете“ и в края двата тима се оттеглиха при резултат 22:21.

Във втората четвърт от пейката се включиха Захариев, Минчев, Маринов и Павлин Иванов, а 2 мин. при края Бост избухна с две поредни тройки. Латвийците обаче останаха постоянни и на полувремето водеха с точка.

След паузата играта отново бе доста оспорвана. Постепенно обаче баскетболистите на Робертс Щелмахерс наложиха доминацията си в подкошието и малко преди края на третата част поведоха за първи път с двуцифрена разлика - 61:51. Българите обаче не позволиха на съперника си да се откъсне още, а преди заключителната четвърт успяха да намалят изоставането си - 58:63.

Още в началото на последната четвърт центровете ни увиснаха с по четири фаула, но нашите не се отказаха и шест минути преди сирената стигнаха до пълен обрат за 71:70. Латвия успя да отново да поведе - 83:76, но 12.8 секунди преди сирената „лъвовете“ свалиха разликата до само 2 точки. Мейерш бе фаулиран, той вкара първия, но изпусна втория наказателен удар и българите получиха шанс за последна атака. С отговорността се нагърби Станимир Маринов, който не трепна от далечно разстояние и изравни при оставащи 3.9 секунди и прати срещата в продължение .

След поредица от равенства се стигна до изиграването на допълнителни 5 минути. Драмата бе пълна. Все пак Станислав Ваклинов и Бост осигуриха на „трикольорите“ аванс от 5 точки. Захрас намали с далечна стрелба, но Бост отговори с невероятна тройка и подпечата страхотния успех на „лъвовете“.

Дий Бост блесна за победителите с 26 точки, 8 асистенции и 4 точни изстрела зад арката. Чавдар Костов го последва с 20 и 4 тройки, Станимир Маринов се прибра в съблекалнята с 16 и 9 борби. Александър Янев реализира 14, по 11 нанизаха Йордан Минчев (7 овладени под двата ринга топки) и Крис Минков.

За латвийците Мартинс Мейерс бе над всички с 27 точки и 7 борби, Маркес Мейрис приключи с 20, включително и 4/4 от тройката. Айгарс Шкеле реализира 15, Артурас Захрас има 13, Маринс Лакса приключи с 10 и 7 борби.

Следващата среща на „лъвовете“ е на 26 ноември, когато ще гостуват на състава на Босна и Херцеговина, докато балтийците ще бъдат гости на Гърция.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)