След Лудогорец: Черно море победи и Етър (СНИМКИ)

Илиан Илиев пусна два различни състава и деветима от школата на „моряците“

Черно море загря за подновяването на сезона в Първа лига с победа над Етър в контрола.

„Моряците“ спечелиха с 2:0 играния на стадион “Тича” във Варна спаринг, а наставникът им Илиан Илиев използва два различни състава, включително деветима футболисти, излезли от школата на клуба.

Един от тях - Велислав Василев, оформи и крайния резултат минута преди да изтече редовното време, след като в 29-ата Родриго откри.

Черно море започна силно срещата и още в 7-ата минута можеше да поведе. Мартин Минчев получи топката в наказателното поле и стреля, но топката премина встрани от вратата.

В 29-ата минута Илиан Илиев-младши продължи с глава центриране отдясно и топката попадна у Родриго, който финтира бранител, а после я прати в далечния ъгъл - 1:0.

В 37-ата минута Минчев направи добър пробив през центъра, но бе затворен пред наказателното поле и върна топката към Патрик Андраде, чийто мощен удар профуча над вратата.

Етър отправи първи изстрел в очертанията минута преди почивката, когато Милчо Ангелов получи пред наказателното поле и стреля, но право в ръцете на Миодраг Митрович.

Скоро след почивката Черно море бе близо до втори гол. В 53-ата минута Матиас Курьор бе изведен очи в очи с вратаря на гостите от Илиев и стреля по диагонала, но на сантиметри от гредата.

В 62-ата минута наставникът на „моряците“ пусна на терена нов състав и даде шанс на Цветомир Панов, Димитриос Хантакиас, Мирослав Енчев, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Емил Янчев, Жордао Кардозо, Исмаил Иса, Денислав Ангелов, Велислав Василев.

До края домакините създадоха няколко добри атаки. При една от тях Денислав Ангелов проби отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Исмаил Иса успя да стреля, но Христо Иванов спаси.

В 89-ата минута той отрази и удар на Петър Вуцов, но нямаше шанс след добавката на Велислав Василев - 2:0.

Така Черно море записа две победи и загуба в контролите преди рестарта на първенството. В сряда варненци отстъпиха с 0:1 пред Дунав (Русе) във Варна, а след това победиха със същия резултат Лудогорец в Разград.

Етър пък не успя да се разпише и в двата си спаринга, след нулевото реми с Берое в Стара Загора.

„Болярите“ гостуват на Локо Пд в първия мач от подновяването на шампионата в петък, а в неделя Черно море има визита именно на Берое.

Стартови състави:

Черно море: Миодраг Митрович (46-Иван Дюлгеров), Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Фахд Актау, Мехди Букаси, Патрик Андраде, Илиан Илиев, Родриго, Мартин Минчев, Матиас Курьор (62-Цветомир Панов, Димитриос Хантакиас, Мирослав Енчев, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Емил Янчев, Жордао Кардозо, Исмаил Иса, Денислав Ангелов, Велислав Василев)

Етър: Анатоли Господинов (46-Христо Иванов), Здравко Илиев (46-Кольо Станев), Стелиян Добрев (46-Ерол Дост), Георги Купенов (62-Тони Иванов), Иван Скерлев (46-Педро Лагоа), Никола Колев (72-Иван Петков), Яни Пехливанов (73-Димитър Цонев), Антон Огнянов, Милчо Ангелов (84-Димитър Байдаков), Божидар Кацаров, Тонислав Йорданов (62-Иван Стоянов).

НА ЖИВО: Пирин - Етър (СЪСТАВИ)

Сблъсъкът в Благоевград започва в 14:00ч.

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд