Челси пречупи Лестър за 1/2-финал в ФА Къп (ВИДЕО)

Рос Барски вкара за тима на Франк Лампард, Кабайеро с отличен мач на вратата на "сините"

Челси спечели с 1:0 гостуването си на Лестър и се класира за полуфиналите от ФА Къп. По-рано през деня участие в предпоследната фаза на турнира си осигури Арсенал, а вчера това направи и Манчестър Юнайтед. Тази вечер Манчестър Сити гостува на Нюкасъл

Мачът на "Кинг Пауър" започна с две положения пред вратата на Кабайеро. Първо Барнс си поведе твърде дълго топката и загуби контрол над нея, а при втората стражът на Лестър пресече опасно успоредно подаване в наказателното поле.

В 20-ата минута Кабайеро отново трябваше да се намесва, след като Юри Тилеманс стреля опасно. Десет след това Челси стигна до първото си чисто голово положение. Кристиан Пулишич получи топката в наказателното поле, напредна и стреля, но Каспер Шмайхел отрази изби топката в ъглов удар.  До края на полувремето двата отбора така и не успяха да стигнат до нова възможност да отбележат.

Челски повече в 61-ата минута. Рос Баркли, който се появи от резервната скамейка, вкара след центриране та Вилиан.

Лестър се хвърли да търси изравнителен гол. В 84-ата минута защитникът Союнджу можеше да се превърне в герой за своя тим, но пропусна да се разпише с глава. Стигна се до ъглов удар, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Кабайеро.

В 89-ата минута Челси организира страхотна контраатака, която завърши с изстрел на Баркли . Шмайхел обаче отрази по невероятен начин. В крайна сметка Лестър не успя повече да застраши повече съперниковата врата и Челси се класира за полуфиналите.