ИЗНЕНАДА! Арда обърна и разби Славия с 4:1 в контрола

Дошлият на проби при "сините" Андрия Бубняр отбеляза два гола за успеха

Отборът на Арда победи Славия с 4:1 в контролна среща играна в Банско.

Отлично се представи дошлият на проби в тима от Кърджали Андрия Бубняр, който отбеляза два гола в края на срещата и със сигурност покачи шансовете си да се пребори за договор с клуба.

Двата тима се бяха разбрали срещата да бъде с намалени полувремена - две по 30 минути, но изиграха и трета част.

“Белите” откриха резултата чрез Георги Йомов, но с голове на Александър Георгиев и Иван Коконов кърджалиици стигнаха до успеха.

Това бе трета проверка за тима от Кърджали, след като преди това тимът направи 1:1 срещу Хебър и победи с 1:0 Септември (Симитли). За “белите” пък това бе първи спаринг в подготовката им за новия шампионат и евротурнирите.

Резултатът бе открит от Славия в 29-ата минута. Тогава след едно центриране от корнер топката стигна до  Йомов на границата на наказателното поле, който с хубав удар от воле я прати в мрежата на Васил Симеонов.

В 34-ата минута тимът от Кърджали изравни. Радослав Василев проби отдясно и центрира отлично към нахлуващия Георгиев, който с глава направи 1:1.

В 53-ата минута Арда стигна до пълен обрат. Коконов получи топката на границата на наказателното поле и след като напредна навътре с техничен удар донесе преднината  на тима си.

Двата отбора изиграха и трета част на мача, в която Арда вкара още два гола. Дошлият на проби Андрия Бубняр се разписа на два пъти, за да оформи крайното 4:1.

АРДА - СЛАВИЯ 4:1
0:1 Йомов (29)
1:1 Георгиев (34)
2:1 Коконов (53)
3:1 Бубняр (80)
4:1 Бубняр (90)

АРДА: 12. Васил Симеонов, 71. Пламен Крумов, 4. Милен Стоев, 25. Матеус Леони, 11. Александър Георгиев, 8. Милен Желев, 73. Лъчезар Котев, 27. Емил Мартинов, 19. Румен Руменов, 99. Радослав Василев, 7. Спас Делев

СЛАВИЯ: Георги Петков, Ертан Томбак, Томислав Папазов, Милен Гамаков, Димитър Стоянов, Филип Крсътев, Радослав Кирилов, Георги Йомов, Венцислав Бенгюзов, Цветелин Чунчуков