ДРАМА В НАДЕЖДА! Локо надигра, но изпусна Миньор (ВИДЕО)

Диков не можа да вкара дузпа в 86-ата минута

Локомотив (София) загуби първи точки от началото на сезона във Втора лига. След четири поредни победи "железничарите" направиха 0:0 с Миньор (Перник) на стадиона в квартал "Надежда". Тимът на Иван Колев надигра съперника си, но направи редица пропуски. За капак Светослав Диков не можа да вкара от дузпа.

"Червено-черните" остават на върха в класирането с актив от 13 точки. Перничани са трети с десет, колкото има и втория Кариана.

Двубоят предизвика огромен интерес. До края на първото полувреме пред касата на стадиона имаше огромна опашка. Над 250 фена на гостите бяха пристигнали да подкрепят любимците си.

Първото по-опасно положение в мача беше пред вратата на домакините. В 15-ата минута Калоян Йосифов влезе в наказателното поле, но бе добре затворен от Мики Орачев и вратаря Ивайло Василев. Той реши да не подава, а изстрелът му излезе в аут.

Почти веднага след това "жлезничарите" с удар покрай гредата на Александър Александров след бързо разиграване от фаул. Постепенно темпото на игра спадна, което беше логично с оглед жегата. В 35-ата минута капитанът на гостите Томислав Павлов подаде около дъгата на наказателното поле, където беше Илиян Илиев, чийто изстрел обаче беше слаб и не намери целта.

В края на полувремето Станчев пропусна най-чистото положение да Локомотив. Вместо да прати топката във вратата, той уцели гредата.

В началото на второто полувреме домакините пропуснаха нови две възможности. Първо Милев не успя да вкара след изстрел с глава, а след това и Стефанов не намери целта. В 60-ата минута Стефанов нахлу отдясно и центрира към Диков, който се хвърли на шпагат, но не уцели добре топката и не успя да откри резултата на празна врата.

Малко след това гол на Кристиян Слишков правилно беше отменен, тъй като крилото беше в на засада. В 77-ата Александров пробва да изненада Леонтиев от фаул, но стражът изби в корнер.

Четири минути преди края на редовното време Локомотив получи дузпа. Мики Орачев към вратата на "чуковете", топката се отби в ръката на Славчев и Николай Йорданов показа бялата точка. Зад топката застана Диков, който копна топката, но Леонтиев остана на място и спаси.

Въпреки това Локо отново имаше шанс да стигне до успеха, но този път Стефанов стреля над вратата.

ЛОКОМОГИВ СФ - МИНЬОР 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ СФ: 91. Ивайло Василев, 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев, 89. Матеус Дуарте, 22. Владимир Семерджиев, 14. Валентин Николов, 7. Александър Александров, 10. Илиян Стефанов, 18. Светослав Диков, 11. Денислав Станчев

МИНЬОР: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 4. Тони Стоичков, 2. Виктор Райчев, 5. Веселин Васев, 15. Илиян Илиев, 8. Кристиян Слишков, 7. Калоян Ѝосифов, 10. Томислав Павлов, 21. Стивън Милчев

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус