ПРАЗНИК НА "ГЕРЕНА"! Левски с първа победа на стадиона си за 2020 година (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" надвиха Етър с 2:1, Боби Цонев герой при завръщането си

Левски записа първа победа на "Герена" от началото на 2020 година. "Сините" спечелиха с 2:1 домакинството си на Етър от петия кръг на efbet Лига. В герой за "сините" се превърна Борислав Цонев. Халфът, за когото това беше повторен дебют, центрира за първия и сам вкара втория гол. От гостите се разписа друг юноша на Левски - Преслав Боруков. Първи мач със синия екип записа и Алекс Петков.

Благодарение на успеха домакините се изкачиха до седмото място в класирането със 7 точки. Етър остава на дъното с 0.

Две минути след началото на мача Етър организира атака отляво, последва центриране в наказателното поле на Левски. Топката бе  овладяна от Милчо Ангелов, който елиминира Ивайло Найденов и стреля от въздуха, но право в ръцете на Николай Михайлов. Малко след това отново Ангелов опита да застраши вратата на "сините", но отново без резултат.

В следващите минути Левски успя да организира няколко по-опасни атаки. Липсваше обаче завършващия удар. В 30-ата минута "сините" можеха да поведат, но удар на Стайн Спиерингс бе блокиран от защитник на гостите. Шест минути по-късно Левски все пак вкара. След центриране от корнер Алекс Петков отклони топката с глава към Живко Атанасов, който я засече в мрежата на Етър за 1:0!

В края на първата Преслав Боруков се възползва от заспиване на "синята" отбрана се и изравни. Антон Огнянов центрира в наказателното поле на Левски, където никой не успя да играе с топката. Домакините помислиха, че тя ще напусне терена, но Здравко Илиев я овладя на аутлинията и подаде към Боруков, който от няколко метра матира Михайлов за 1:1. Юношата на "сините" отбеляза първото си попадение в елита на България, което е първо и за Етър през тази кампания, след като досега тимът имаше голова разлика 0:11.

Дълго след почивката домакините не успяваха да изградят смислена атака, която да застраши вратата на добре бранещия се Етър.

Първата сериозна опасност дойде в 71-ата и беше на сметката на гостите. Милчо Ангелов получи топката и отправи мощен изстрел към далечния ъгъл на вратата на Николай Михайлов, но топката профуча встрани.

В 74-ата минута. Старокин центрира отляво, а Цонев с глава стреля право в ръцете на Господинов.

Пет след това Левски стигна до успеха. Яни Пехливанов опита да поеме топката с рамо, но реферът Станимир Тренчев даде фаул за "сините", които имаха основание да искат дузпа, тъй като футболистът на гостите игра с топката в наказателното си поле. От Етър пък бяха против решението на рефера. Според тях Пехливанов е играл с рамо, а не с ръка. От повторенията не стана много ясно, дали въобще има нарушение. В крайна сметка топката беше заложена на границата на наказателното поле, а зад нея застана Боби Цонев, който направи безпомощен Господинов за 2:1.

Насиру Мохамед можеше да вкара трети гол в продължението на мача, но пропусна сам срещу вратаря.

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 2:1
1:0 Атанасов (36)
1:1 Боруков (43)
2:1 Б. Цонев (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай  Михайлов, 2. Алекс  Петков, 3. Живко Атанасов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко  Димитров, 40. Стайн Спиерингс, 66. Орлин  Старокин, 77. Иля Юруков, 99. Станислав  Иванов

ЕТЪР: 13. Анатоли Господинов, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 71. Даниел Пехливанов, 84. Здравко Илиев, 7.  Милчо Ангелов, 22. Никола Колев, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 20. Яни Пехливанов

90+5 - Край на мача!

90+3 - Насиру остана сам срещу Господинов, но не успя да го преодолее

86 - Чудесен самостоятелен пробив на Паулиньо завърши с подаване към Насиру Мохамед. Господинов стигна пръв до топката и я улови

79 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Борислав Цонев вкара след чудесно изпълнеине на пряк свободен удар!

76 - Хубаво центриране на Старокин отляво беше засечено от Борислав Цонев, ударът му с глава обаче беше уловен от Анатоли Господинов

71 - Опасен удар на Милчо Ангелов профуча покрай вратата на Николай Михйлов

68 - Найденов се опита да намери Илия Димитров в наказателното поле, но Пламен Крачунов пръв стигна до топката и я изчисти в ъглов удар. След изпълнението му топката стигна до Паулиньо, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно

60 - Принудителна смяна в състава на гостите. Никола Колев се контузи и отстъпи мястото си на новото попълнение Свелен Щерев

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

43 - ГООЛ ЗА ЕТЪР! Преслав Боруков изравни. Пробив по левия фланг на Антон Огнянов завърши с центриране в наказателното поле на Левски, където никой не успя да играе с топката. Тя обаче беше овладяна от Здравко Илиев на аутлинията. Последва подаване към Боруков, който се възползва от заспиването на "синята" отбрана и вкара - 1:1!

40 - Паулиньо преодоля Георги Купенов и стреля, но покрай вратата на Господинов

36 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Боби Цонев центрира от ъглов удар, Алекс Петков отклони с глава към Живко Атанасов, който отблизо прати топката в мрежата на Етър

30 - Боби Цонев изпълни пряк свободен удар, Анатоли Господинов пръв стигна до топката и боксира. Тя обаче се удари в тялото на негов съотборник и попадна в Станислав Иванов. Нападателят на Левски върна от аутлинията към Стайн Спиерингс, чийто удар беше блокиран от футболист на Етър

27 - Здравко Димитров центрира отдясно, но не се намери негов съотборник да засече топката и тя излезе в аут

11 - Станислав Иванов получи отличен извеждащ пас и опита да намери Поулиньо. Яни Пехливанов обаче пресече подаването и изчисти топката

5 - Милчо Ангелов отново имаше възможност да шутира след разбъркване в полето на Михайлов. Сигнал за нарушение в полза на домакините обаче сложи край на опасността

2 - Даниел Пехливанов центрира в наказателното поле на Левски, където Милчо Ангелов преодоля Ивайло Найденов и стреля от въздуха, но право в ръцете на Николай Михайлов