Славия търси първа победа през сезона

"Белите" се изправят срещу Царско село

Славия ще направи пореден опит да запише първа победа от началото на сезона, след като до момента отборът им само едно равенство и пет загуби от 6 изиграни мача. "Белите" приемат на своя стадион Царско село, който пък беше непобеден до миналия кръг, когато отстъпи с 1:2 на Царско село.

Евентуален нов провал ще покачи още повече напрежението в лагера на Славия. Александър Тарханов и днес няма да може да води отбора заради документани проблеми. Руският специалист ще бъде заместен от Ангел Славков, който притежава Про-лиценз.
Славия взе Венци Христов

Очаква се дебют за Славия да направи новото попълнение Венцислав Христов. Той ще бъде картотекиран днес и почти сигурно ще се появи в игра след почивката. На вратата ще застане Антонис Стергиакис, който пропусна визитата на Арда (Кърджали) заради травма. В предни позиции ще стартира ветеранът Димитър Рангелов, а зад него ще действат Радослав Кирилов, Филип Кръстев и Емил Стоев.

Наставникът на Царско село Любослав Пенев ще гласува доверие от първата минута на Иван Бандаловски. Опитният бранител беше привлечен преди броени дни, след като разтрогна с Ботев (Пловдив). Мирослав Будинов и Салиф Сисе ще играят в атака за "царете". При победа, тимът ще се изравни по точки с ЦСКА и Арда (Кържали) и ще се завърне в топ 6.
Царско село представи Бандаловски

В лагера на Царско село се опасяват да не бъдат ощетени от съдията Драгомир Драганов. След загубата от Ботев (Враца) от клуба имаха сериозни претенции към рефера Георги Минчев и дори пуснаха жалба срещу него.

До момента Славия и Царско село са се срещали два пъти в елита, като и двата мача завършиха с победа на "белите".