НАСРЕД "ТИЧА": ЦСКА 1948 удари Черно море и се върна в тройката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Камбуров с нов гол, останаха 8 до рекорда на Жеков

Черно море загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 на "Тича" в мач от 11-ия кръг на efbet лига. "Моряците" поведоха, но допуснаха пълен обрат и серията им от три последователни победи приключи. Успехът приближи "червените" само зад втория Лудогорец. Варненци са шести. Мартин Камбуров пък отбеляза своя гол №245 в елита.

Първата опасност в мача беше пред вратата на столичани. В седмата минута Матиас Курьор влезе и опита  успореден пас вдясно за Иса, но Димитър Пиргов се намеси. Пет по-късно ЦСКА 1948 сгреши при изнасянето на топката, Леандро Андраде  обаче стреля встрани от вратата.

Домакините откриха в 21-ата минута. Родриго получи вдясно и елиминира Пиргов. Александър Александров увисна във въздуха, а Матиас Курьор с глава вкара 12-ия си гол от началото на сезона.

Гостите изравниха в 29-ата минута. Васил Шопов елиминира Виктор Попов на аутлинията и центрира към Галин Иванов, който бе непокрит и матира Дюлгеров за 1:1.

Веднага след това се стигда до спорна ситуация в наказателното поле на гостите. Варненци поискаха дузпа за игра с ръка на Шопов. Съдията прецени, че нарушение няма, но съмненията останаха.

В 44-ата минута Александър Александров центрира към Мартин Камбуров, но голмайсторът пропусна с глава от чиста позиция.

Второто полувреме започна с натиск на "моряците". В 48-ата минута Курьор и Иса се разминаха с топката след перфектно центриране на Панов, а минута по-късно Родриго Енрике стреля неточно. В 61-ата минута топката бе центрирана от корнер в полето на ЦСКА 1948, а Димов отклони с глава. Топката попадна в Исмаил Иса, който стреля, но Васил Шопов изби от голлинията.

Две по-късно реферът отсъди дузпа за гостите. Виктор Попов фаулира Галин Иванов в наказателното поле, а Мартин Камбуров беше точен от бялата точка. Голът е под №245 за нападателя в елита, който е само на  осем попадения от рекорда на легендата Петър Жеков.

Черно море се хвърли да търси изравнителен гол, но не успя. Родриго центрира в наказателното поле, където Вилела нанесе удар с глава. Наумов обаче улови. Опасен удар от границата на наказателното поле на Галин Иванов в 85-ата минута пък мина покрай вратата.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 1948 1:2
1:0 Курьор (21)
1:1 Г. Иванов (29)
1:2 Камбуров (63-д)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧEРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор  Попов, 33. Мирослав Енчев, 27. Даниел Димов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 70. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 72.  Родриго Енрике, 9. Исмаил Иса, 19. Матиас Курьор

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 10. Васил Шопов, 26. Серкан Юсеин, 11. Денислав Александров, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 24. Лазар Марин, 9. Мартин Камбуров