КЪСНА ДРАМА НА "АРМИЯТА": ЦСКА грабна победата срещу Царско село в последния възможен момент! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Армейците" прекъснаха дългата си серия без успех в efbet Лига и се завърнаха в топ 6

ЦСКА успя да вземе много драматично трите точки срещу Царско село в домакинството си от 11-ия кръг на efbet Лига.

"Армейците" имаха нужда от всичките 90 минути, за да стигнат до победния си гол за минималното 1:0. В герои за "червените" се превърнаха Али Соу и Юнус Санкаре, които комбинираха за головата атака.

Успехът на ЦСКА прекъсна серията им от над два месеца без успех в първенството, като последната им победа в efbet Лига датираше чак на 30-ти август срещу Славия, когато победиха със същия резултат като домакин - 1:0.

Първият удар дойде след само три минути игра. Адалберто Пеняранда стреля от фаул, за който именно той бе фаулиран, но Джони Пласид улови топката. След 16 минути игра гостите имаха претенции за дузпа, след като Валентин Антов и Мирослав Будинов влязоха в едниборство в наказателното поле на ЦСКА. Будинов се свлече на земята, ала Станимир Тренчев бе категоричен, че нарушение няма.

Първият опит за гостите дойде след 20 минути игра, когато Лъчезар Балтанов пробва да отстрелва от фаул "червената" врата, но отбраната на ЦСКА изби в ъглов удар.

ЦСКА стреля от пряк свободен удар три минути по-късно, след като Жеферсон пусна заучено леко надясно към Пеняранда, който стреля мощно с десния си крак, ала кълбото премина край десния страничен стълб на Пласид. Пет по-късно пък Занев получи сериозни болки в областта на адукторите и все пак продължи, но в 39-ата минута капитанът на "червените" излезе, а на негово място влезе Амос Юга.

Алберта Пеняранда продължи да тормози отбраната на Царско село до края на полувремето, като Пласид улови един негов удар, а стартът на второто видя сходно действие между двамата, но пак хаитянинът се намеси и си взе топката.

След почивката Санкаре комбинира с Енрике Рафаел, който бе в наказателното поле на Царско село. Вторият върна с пас по земя назад за Санкаре, който шутира мощно с левия крак, но Пласид със зрелищна намеса предотврати гол.

В 73-ата минута Греъм Кери демонстрира феноменална техника вдясно на наказателното поле на гостите. Кери центрира мощно, след като подмина елегантно Васев, а топката се удари в тялото на Луис Педро, като някак тя отиде в ъглов удар, а не във вратата на Пласид.

Четвърт час преди края пък Брадли Мазику се понесе по лявото крило и центрира меко топката от аутлинията за Пеняранда. Венецуелецът бе оставен непокрит и стреля с глава, но не "натисна" топката и тя отлетя над напречната греда на Пласид.

Гостите стигнаха до изгодна възможност десет минути преди края на редовното време. Андерсон бе изведен вляво и сви топката през шпагата на Греъм Кери, след което опита нещо между изстрел и центриране от малък ъгъл, но с крака Евтимов изби в корнер.

В 82-ата минута пък Белтраме с дълъг диагонел пас вдясно подаде за Кери, който центрира с десния крак към Али Соу, но таранът на ЦСКА се размина да засече топката с глава.

Така се стигна до 90-та минута, когато ЦСКА определено натискаше още повече за гол. Топката стигна до Мазику, който прати дълга топка към Али Соу в наказателното поле. Таранът успя да овладее много добре, обърна се към аут линията и прати остър пас в малкия пеналт, където Юнус Санкаре само сложи крак и отбеляза гола за домакините!

В третата минута на продължението гостите можеха да върнат равенството с последното отиграване в мача, но  Ушагелов не успя да намери очертанията с удар с глава от няколко метра.

Така ЦСКА събра 18 точки в класирането и вече е пети, докато Царско село осми с 13 пункта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА:  25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 7. Рафаел Енрике, 11. Петър Занев, 13. Юнус Санкхаре, 14. Жул Кейта, 17. Адалберто Пеняранда, 18. Брадли Мазуки, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов, 26. Валентин Антов;

Резерви: 1. Густаво Бусато, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 24. Джером Синклеър;

Треньор: Даниел Моралес;

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 17. Реян Даскалов, 22. Луис Педро, 93. Иван Бандаловски, 14. Божидар Васев, 21. Емануил Манев, 6. Антонио Георгиев, 20. Лъчезар Балтанов, 7. Янис Геролему,  8. Панайотис Лука, 9. Мирослав Будинов;

Резерви: 1. Михаил Иванов, 11. Андерсон Кордейро, 10. Борис Галчев, 3. Мартин Кавдански, 12. Християн Чипев, 4. Дилян Георгиев, 79. Тома Ушагелов;

Треньор: Йордан Йорданов;

90+3 - Край на мача на "Българска армия"!

90+3 - Какъв пропуск за Царско село! Ушагелов не успя да намери очертанията с удар с глава от няколко метра!

90 - ГОООЛ за ЦСКА! Юнус Санкаре изглежда ще донесе трите точки за "армейците" в заключителните секунди на мача, след като Али Спу овладя в наказателното поле, успя да се обърне и да пусне прострелен пас в малкия пеналт, а там халфът бе на точното място.!

80 - Перфектна игра на Андерсон отляво, който елиминира с финт бранител в червено и пробва остро центриране, спасено от Евтимов

75 - Пеняранда с отличен шанс да открие, но не успя да засече добре с глава центрирането на Мазику отляво!

73 - Отличен пробив на Греъм Кери отдясно и центрира остро успоредно на гол линията, но топката излиза в корнер!

60 - Eнрике притисна сериозно Пласид, но стражът на гостите чисти в тъч

46 - Начало на втората част

45 - Край на първото полувреме.

45 - Синклер е намерен с центриране в наказателното поле, но ударът му с глава е крайно неточен

39 - Петър Занев напуска принидутелно, заради контузия. Юга ще го замени на терена.

35 - Удар на Пеняранда в стената!

34 - Ново нарушение пред наказателното поле на Царско село, след като Мазику е спрян неправомерно

28 - Удар на Будинов от дистанция, но топката лети над вратата на Евтимов

23 - Заучено положение и удар на Пеняранда, но ударът му е блокиран

20 - Балтанов с добро изпълнение, но топката отива в корнер

20 - Турицов с нарушение срещу Будинов на границата на наказателното поле на ЦСКА

10 - Съставът на гостите за момента успява да отблъсне нападенията на ЦСКА с добра игра в защита

4 - Пеняранда стреля директно от пряк-свободен удар, но Пласид спасява без проблем

1 - Начало на мача на "Българска армия"!