ПЪЛЕН НАПРЕД! Лудогорец се разправи с ЦСКА 1948, дръпна на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кешерю напомни за себе си с 2 гола, преболедувалият Covid 19 Чибота се завърна с гол

Лудогорец разби с 3:0 ЦСКА 1948 на ст. "Васил Левски" в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. По този начин шампионите дръпнаха с три точки пред втория Локомотив (Пд) и с пет пред третия ЦСКА. "Червените" са и с мач повече. Клаудиу Кешеру заби два гола и напомни за най-добрите си времена. Преболедувалият Covid 19 Чибота добави едно попадение при завръщането си на терена.

Гостите имаха шанс да открият резултата след само 120 секунди игра. Доминик Янков перфектно подаване наказателното поле от Бърнард Текпетей, но не успя да насочи топката във вратата на Даниел Наумов. В 14-ата минута Каули отправи силен шут от границата на пеналта, но младият страж на ЦСКА 1948 успя да избие топката в корнер. Секунди по-късно  Текпетей пусна отличен пас към Клаудиу Кешерю, който обаче не успя да засече центрирането.

В 19-ата минута Мартин Камбуров отправи изненадващ удар към вратата на Владислав Стоянов, който не успя да реагира, но топката се отби в напречната греда.

Седем след това Сантана също опита да изненада Наумов, но вратарят се справи с лекота. Шест минути по-късно Антон Недялков направи мощен пробив по левия фланг, който завърши с остро центриране по земя към Кешерю, но нападателят не показа точен мерник и изпрати топката в аут.

В последните секунди на първата част гостите от Разград откриха резултата. Клаудиу Кешеру се възползва от грешка на Васил Шопов, който върна към Даниел Наумов. Нападателят пресече подаването, преодоля вратаря и вкара поредния си гол в шампионата.

Камбуров с пета изведе Топузов в наказателното поле в 59-ата минута. Младокът се забави с нанасянето на удар. Моци се хвърли на шпагат, при което топката срещна ръката му. Топузов поиска дузпа, но главният рефер Станислав Тодоров посочи флагчето за корнер.

В 65-ата  Клаудиу Кешеру изведе майсторски резервата Мавис Чибота. Крилото нямаше абсолютно никакви проблеми да се справи с Даниел Наумов и да реализира своя трети гол от началото на сезона.

В 72-ата минута домакините направиха сериозен пропуск. Националът на България Галин Иванов получи добро подаване в наказателното поле, но ударът му с глава не намери целта. Шест по-късно Кешеру сложи точка на спора с втория си гол в мача.

До края и двата отбора имаха по няколко шанса, но нов гол не падна.

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Кешеру (45)
0:2 Чибота (65)
0:3 Кешеру (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 18. Ивайло Чочев, 10. Васил Шопов, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 24. Лазар Марин, 9. Мартин Камбуров

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 30. Козмин Моци, 32. Жосуе Са, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра