Синът на Гонзо вкара за Локомотив Пд (ВИДЕО)

"Черно-белите" надвиха Атлетик (Куклен) във втората си контрола

Локомотив Пловдив приключи с победа и втората контрола от началото на зимната си подготовка. "Черно-белите" надиграха третодивизионния Атлетик (Куклен) с 2:0 на централния терен на стадион "Локомотив". Спарингът бе закрит за фенове и журналисти.

Бирсент Карагарен и синът на спортния директор на клуба Георги Иванов-Гонзо -   Александър,  бяха точни за домакините. Треньорът Александър Тунчев отново пусна два различни състава във всяко едно полувреме.

Още във 2-ата минута Локо стигна до чисто положение. Бирсент Карагарен се озова в добра позиция и шутира, но бившият страж на черно-белите Кирил Акалски изби.

Четвърт час по-късно Малембана опита мощен изстрел от 35 метра, при който топката профуча на сантиметри от напречната греда.

В 21-ата минута отново Малембана засече с глава центриране от корнер, а Кирил Акалски за пореден път се намеси блестящо.

В 26-ата минута домакините откриха резултата. Дамани Камара изведе технично с пета Бирсент Карагарен на чиста позиция. Първият удар бе в Кирил Акалски, но при добавката националът се разписа за 1:0.

Десет минути след почивката Момчил Цветанов проби отляво и центрира в наказателното поле на "баските" от Куклен. Последваха три последователни удара на Александър Иванов, Александър Колев и Сашо Лебанов, но топката не пожела да влезе в мрежата.

В 81-ата минута Локомотив удвои преднината си. Николай Николаев изведе Александър Иванов, който финтира двама футболисти на Атлетик и прати топката в мрежата за крайното 2:0!

Стартов състав ва Локомотив: Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Жоел Бопесу, Бирсент Карагарен, Иван Арамазов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Дамани Камара
Френски гранд иска звездата на Локо (Пд)