ЦСКА 1948 надви третия в Северна Македония (ВИДЕО)

Марио Топузов се разписа за успеха на българския тим

ЦСКА 1948 победи с 1:0 Македония (Гьорче Петров) в контрола, която се игра в Турция. Голът вкара Топузов.

Още в третата минута на двубоя "червените" опитаха атака, но Бастунов се засуети и бранителите на третия в първенството на Северна Македония се справиха със ситуацията. В шестата Ивайло Чочев отправи удар към вратата на съперника, след като Топузов центрира от корнер, но гол отново не падна.

Това се случи десет по-късно, когато Марио Топузов простреля Стевковски и откри резултата. Сашо Александров имаше чудесна възможност да удвои аванса на ЦСКА 1948, но от  чиста позиция прати топката над напречната греда.

Футболистите на Македония ГП отправиха първия удар към вратата на Тодоров в 30-ата минута, но той беше много неточен. Две по-късно Робиньо пробва мерника си от пряк свободен удар, но нацели стената изградена от играчите на ЦСКА 1948.

В 40-ата минута вратарят на северномакедонците спаси шут на Сашо Александров. Робиньо пък пропусна да възстанови равенството минута по-късно, след като не успя да вкара на празна врата.

В 55-ата Камбуров изскочи сам срещу вратаря на съперника, но той се намеси добре и не позволи топката да влезе в мрежата му. Най-чистата ситуация за северномакедонския тим дойде в 60-ата минута, когато диагонален удар на Робиньо се отклони от гредата, а добавката на играч на Македония беше отразена от Наумов. Две минути по-късно Галин Иванов отправи опасен далечен удар, но вратарят спаси.

Гредата отново помогна на Наумов в 72-ата минута. В 80-ата ЦСКА 1948 имаше възможност да удвои преднината си, когато при опит да изчисти топката бранител на Македония натресе напречната греда след удар на Борислав Дамянов.С това приключи и всичко интересно в мача.