ВЪВ ВРАЦА: Ботев спря свободното падане и е на четвъртфинал за Купата!

Серията от 8 загуби приключи с класика над аматьорския Черноморец (Балчик)

Ботев (Враца) се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Елитният тим спря серията от 8 поражения с класически успех 3:0 у дома над аматьорския Черноморец (Балчик) и така си осигури място в следващата фаза на надпреварата.

Победата дойде с три попадения в заключителната част на двубоя, в който врачани започнаха по-добре, защото нямаха право на нова грешка.

Третодивизионният им съперник обаче стоеше добре групиран в своята половина и не позволи на възпитаниците на Антони Здравков да достигат до сериозни опасности преди почивката.

Нулевото равенство се запази и в началото на второто полувреме, въпреки че Ботев натисна още по-сериозно.

В крайна сметка логичното се случи в 78-ата минута, когато Даниел Генов откри резултата.

Малко по-късно отново той удвои преднината на своите, разписвайки се от дузпа в 84-ата минута, а в 91-ата резервата Петър Атанасов оформи класическото 3:0.

Така Ботев (Враца) се присъедини към отборите на Локомотив Пловдив, Арда, ЦСКА, Лудогорец, Левски и ЦСКА 1948, които също се класираха за четвъртфиналите и чакат днешния жребий.

Ботев (Враца) - Черноморец (Балчик) 3:0
1:0 Дани Генов (78)
2:0 Дани Генов (84, дузпа)
3:0 Петър Атанасов (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ВРАЦА):, 34. Дамян Дамянов, 19. Ангел Цолов, 30. Валери Домовчийски (к), 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 5. Костадин Ничев, 8. Педро Лагоа, 23. Христо Златински, 94. Юлиан Ненов, 15. Мирослав Маринов;

Треньор: Антони Здравков;

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК): 1. Павлин Евтимов, 21. Мирослав Начев (к), 3. Даниел Георгиев, 20. Кристиян Калудов, 14. Иван Иванов, 33. Евелин Георгиев, 6. Кристиян Георгиев, 18. Ивайло Русев, 11. Николай Пантев, 8. Румен Николов, 23. Данаил Димов;

Треньор: Бойко Симеонов.