ТРИУМФ ЗА ЦСКА! "Червените" на финал за Купата след 2:1 над Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Голяма битка в Разград, Любо Пенев и двама играчи с червени картони

ЦСКА се класира за финала на турнира за Купата на България и ще спори с Арда (Кърджали) за трофея.

Това стана факт, след като „червените“ победиха като гости Лудогорец с 2:1 във вълнуващ реванш и продължиха напред с общ резултат 3:2.

Срещата в Разград бе истинска битка и освен попаденията, предложи 3 червени картона, греда, сблъсъци на терена между двата лагера, фантастични спасявания и две контузии още преди почивката.

За двубоя в състава на домакините се завърна възстановеният бивш футболист на гостите Антон Недялков, ала извън строя останаха Бернард Текпетей, Владислав Стоянов и Ихинио Марин.

Неочаквано извън групата на ЦСКА пък остана капитанът им Петър Занев.  От състава на „армейците“ отпаднаха още контузените Тибо Вион и Джером Синклеър, а техните места заеха Иван Турицов и Георги Йомов.

Последният вкара едно от попаденията преди почивката, но над всички през първото полувреме определено бе Енрике Рафаел.

Бразилецът откри резултата още в третата минута, когато „орлите“ сгрешиха при изнасянето на топката и тя попадна у Жорди Кайседо.

Нападателят проби към наказателното поле, където падайки успя да подаде към връхлитащия Енрике и той технично я прати отблизо в мрежата за 1:0.

Малко след това Мено Кох можеше с глава да удвои, засичайки центриране от корнер, а първата добра възможност за домакините дойде в 10-ата минута.

Тогава обаче капитанът им Клаудиу Кешеру пропусна, също с глава, след добро центриране на Кирил Десподов. Не след дълго пък последният опита да изненада Густаво Бусато от свободен удар, ала вратарят на ЦСКА внимаваше.

В 21-ата минута неговият колега Кристиан Кахлина направи страхотно спасяване, за да отрази опит с глава на контузилия се малко по-рано Тиаго. Впоследствие капитанът на ЦСКА бе заменен принудително в 28-ата минута, докато в 30-ата травма получи и Абел Анисе от Лудогорец.

В 36-ата появилият се вместо Тиаго в редиците на ЦСКА Федерико Варела задържа добре топката и подаде към Енрике Рафаел, който намери непокрития в пеналта Георги Йомов, а той отблизо удвои аванса на „червените“.

В последната минута на първата част се стигна до сблъсъци между футболисти от двата лагера на терена, тъй като Джордан Икоко се опита да изрита без топка Енрике и получи жълт картон.

В крайна сметка почивката дойде след 50 минути игра и общ резултат 3:1 в полза на ЦСКА, така че Лудогорец трябваше да отбележи 3 попадения, за да продължи напред.

Наставникът на разградчани Валдас Дамбраускас опита да промени нещата със смяна на схемата и по време на паузата замени провинилия се Икоко със Сисиньо, а „орлите“ заиграха с трима в защита.

Гостите пък се прибраха в своята половина и започнаха да разчитат на контраатаки и след една такава в 55-ата минута принудиха вратаря на Лудогорец за втори път да блести под рамката.

Този път Кахлина изби в корнер силен удар от малък ъгъл и близка дистанция на Йомов, за да запази надеждите за подвиг на своите.

Неговият колега Густаво Бусато обаче също демонстрира висока класа. В 61-ата минута той се озова сам срещу Десподов, но излезе предвидливо и отрази.

Четири минути след това пък именно Десподов нацели гредата от свободен удар, а в 70-ата минута Кахлина блесна с трето спасяване, отразявайки удар отблизо на Варела.

Междувременно Йомов пропусна от воле и Любо Пенев отговори с двойна смяна, изваждайки от игра.

Впоследствие обаче един от влезлите футболисти от пейката за домакините намали резултата. Това се случи в 72-ата минута, когато резервата Сисиньо проби добре и намери друг, влязъл след почивката - Елвис Ману, който с плътен удар направи 1:2 и даде надежда на домакините.

Тя обаче на практика угасна в 85-ата минута, когато Алекс Сантана фаулира грубо Иван Турицов пред погледа на Любослав Пенев. Двамата от ЦСКА поискаха обяснение и се стигна до сблъсъци, а в резултат получиха втори жълти картони и бяха изгонени. Футболистът на Лудогорец също напусна преждевременно терена, след директен червен картон, така че двата отбора останаха с по 10 души на терена.

Последва пропуск на Антон Недялков в петминутното добавено време, което не предложи нови попадения и така ЦСКА се класира за финала на турнира за Купата на България за втора поредна година.

Така на 19-и май "червените" ще се изправят срещу Арда в битка за трофея.

Лудогорец – ЦСКА 1:2 (2:3 общ резултат)
0:1 Рафаел Енрике (3)
0:2 Георги Йомов (36)
1:2 Елвис Ману (72)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов, 12. Абел Анисе, 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешеру (к), 88. Вандерсон, 95. Каули Оливейра;

РЕЗЕРВИ: 23 Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 25. Стефан Баджи, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков;

Треньор: Валдас Дамбраускас;

ЦСКА: 1. Густаво  Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон  Телес, 4. Мено Кох, 7. Енрике Рафаел, 10. Георги Йомов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригез (к), 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо;

РЕЗЕРВИ: 25. Димитър Евтимов, 5. Федерико Варела, 6. Митко Митков, 8. Греъм  Кери, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов;

Треньор: Любослав Пенев.

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ В РЕАЛНО ВРЕМЕ, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ РЕВАНШЪТ ПО МИНУТИ:

90+5 КРАЙ НА МАЧА, ЦСКА Е НА ФИНАЛ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ!

90 – Пет минути добавено време.

89 - Пропуск на Лудогорец. Недялков пропусна от отлична позиция да изравни.

85 – Екшън на терена и трима изгонени в Разград! Алекс Сантана фаулира грубо Турицов пред погледа на Любо Пенев, който поиска обяснение и се стигна до сблъсъци. В резултат и тримата замесени получиха червени картони. За футболиста и треньора на ЦСКА те дойдоха след втори официални предупреждения.

84 – Десподов реши да търси изненадата, ала Бусато внимаваше и улови изстрела му от свободен удар.

83 - Два жълти картона за играчи на ЦСКА. Официално предупредени са Брадли Мазику и резервата Бисмарк Чарлс. Свободен удар за Лудогорец, зад топката е Десподов.

82 – Смяна в ЦСКА. Героят в този мач Енрике Рафаел излиза, вместо него юношата на „червените“ Митко Митков.

76 - Серия от нарушения след попадението на Лудогорец.

72 - ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:2! Вандерсон проби добре и изведе резервата Елвис Ману, който с плътен удар матира Бусато и намали резултата, за да върне надеждите на домакините.

71 - Жълт картон за Амос Юга, който задържа Алекс Сантана.

70 - Трето отлично спасяване на Кахлина в мача. Този път той спря техничен удар на Варела от 10-ина метра.

69 - ДВОЙНА СМЯНА! Георги Йомов и Жорди Кайседо излизат, вместо тях Греъм Кери и Бисмарк Чарлс.

68 - Корнер за Лудогорец, след който се стига до още един, а после Вандерсон стреля много неточно.

67 – Мощен шут на Недялков и спасяване на Бусато.

66 – Шанс за ЦСКА, но Йомов не можа да засече от воле.

65 – ГРЕДА! Десподов прати топката в гредата от свободния удар – малшанс за Лудогорец.

63 - Нарушение за Лудогорец пред наказателното поле на ЦСКА, Десподов ще изпълнява от отлична позиция.

62 – Жълт картон за Юрген Матей.

61 – БУСАТО СЪЩО БЛЕСНА СЪС СПАСЯВАНЕ! След двете страхотни намеси на колегата си сега вратарят на ЦСКА излезе предвидливо и отрази удар на останалия очи в очи с него Десподов от близка дистанция.

60 – Сега Кахлина не изчисти добре топката, но ЦСКА не се възползва, тъй като Йомов опита удар, вместо подаване към някой от своите съотборници в и пред наказателното поле на Лудогорец.

57 - СМЯНА! Трета рокада в Лудогорец. Елвис Ману вместо Клаудиу Кешеру.

56 - След ъгловия удар се стига до нарушение срещу Йомов в близост до тъчлинията.

55 – Второ фамозно спасяване на Кахлина! Вратарят на Лудогорец този път изби в корнер силен удар от близка дистанция, но и малък ъгъл, на Йомов.

53 – Жълт картон за Антон Недялков, който удари падащия на земята Турицов.

50 - Турицов фаулира Каули и Десподов центрира, но Григоре не успя да засече добре топката и я прати високо над вратата.

48 – Домакините заиграха с трима в защита след почивката. Нарушение на Вандерсон в центъра на терена.

46 – Начало на второто полувреме и смяна в състава на Лудогорец - Сисоньо вместо Икоко.

45+5 Край на първото полувреме! ЦСКА се оттегля на почивка с аванс 2:0 и преднина от 3:1 в общия резултат. Две принудителни смени до почивката. След нея домакините трябва да вкарат 3 гола, за да се класират за финала.

45+3 Алекс Сантана опита извеждащ пас към Десподов, но Юга пресече подаването му.

45+2 ЦСКА разиграва в своя половина топката, после тя стига до Густаво Бусато, който силно я изрита напред. Там Кайседо спечели сблъсъка на втория етаж, ала не бе подкрепен в предни позиции и Лудогорец овладя.

45 – Пет минути добавено време за първата част.

45 – Сблъсъци между футболисти от двата лагера, след като Джордан Икоко се опита да изрита без топка Енрике и получи жълт картон.

43 – Доминик Янков финтира Жеферсон и последният го фаулира на 10-ина метра пред наказателното поле. Свободен удар в полза на Лудогорец. След неговото изпълнение топката се удари в глава на застаналия в стената от футболисти Жорди Кайседо.

40 – Сега Йомов центрира отдясно, а Енрике Рафаел засече със задна ножица и прати топката покрай вратата. Много красиво положение в Разград.

40 – Корнер в полза на ЦСКА, след добра атака и блокирано подаване на Юга към включилия се Турицов.

38 – Жълт картон заради симулация за Енрике Рафаел.

36 – ГООООЛ ЗА ЦСКА – 0:2! Резервата Федерико Варела задържа добре топката и подаде към Енрике Рафаел, който намери непокрития в пеналта Георги Йомов и последният отблизо удвои аванса на „червените“.

35 – Шанс за контраатака на ЦСКА. Гостите бяха трима срещу трима пред наказателното поле на Лудогорец, но Георги Йомов се засуети и разградчани успяха да се групират в защита.

30 – СМЯНА! Втора принудителна рокада в срещата. Този път тя е в отбора на Лудогорец. Абел Анисе напуска контузен и отстъпва мястото си на Доминик Янков, който ще се появи след малко.

28 – СМЯНА! Контузеният Тиаго е заменен от Федерико Варела в състава на ЦСКА.

25 – Десподов проби по фланга, но бе блокиран от Иван Турицов.

23 – Жълти картони за Тиаго и Оливие Вердон след центрирането от ъгловия удар.

21 – ФАМОЗНО СПАСЯВАНЕ НА КАХЛИНА! Докато чака да бъде заменен обаче Тиаго заигра в нападение и бе на косъм да удвои резултата! Той засече майсторски с глава центриране на Кайседо, ала вратарят на Лудогорец демонстрира страхотна класа и изби в корнер.

20 – В крайна сметка обаче се оказа, че Тиаго е на терена само, докато бъде заменен, тъй като няма да може да продължи срещата и вече свали капитанската лента от ръката си, слагайки я на тази на Жеферсон.

18 – Тиаго има нужда от лекарска помощ, после бързо се завръща на терена.

16 – Сега Йомов игра с ръка в половината на домакините, които опитаха бърза атака, но тя с спряна с цената на нарушение.

15 – Сега корнер и за ЦСКА, но след неговото изпълнение играта е спряна заради засада.

14 – Защитата на ЦСКА се справи с центрирането от ъгловия удар, а опитът за контраатака на гостите не се получи.

13 – БУСАТО СПАСЯВА! Десподов изпълни изненадващо статичното положение, насочвайки топката към далечния ъгъл на вратата от малък ъгъл, ала вратарят на гостите внимаваше и изби в корнер.

12 – Вандерсон комбинира с Кешеру край тъчлинията и румънският нападател бе задържан, така че Лудогорец получава втори свободен удар на добра позиция, този път вдясно от вратата на ЦСКА.

10 – ПРОПУСК НА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов намери с прецизно подаване от свободен удар Клаудиу Кешеру, но капитанът на домакините стреля покрай вратата с глава от удобна позиция.

7 – МАЛШАНС ЗА ЦСКА. Мено Кох засече с глава центриране на Тиаго от корнер, но прати топката малко над целта.

3 - ГОООЛ ЗА ЦСКА! Защитата на домакините остави непокрит Жорди Кайседо, който напредна отлично и стигна до наказателното поле, където подаде към връхлитащия Енрике Рафаел и той с удар отблизо не остави шансове на вратаря, за да открие резултат - 0:1.

2 – Лудогорец пресира в половината на ЦСКА и Десподов пресича подаване – тъч за гостите.

1 - Началото на полуфиналния мач-реванш бе дадено точно в 18:32 часа, а 22 секунди след него се стигна до сблъсък за висока топка между Анисе и Юга, след който последния остана да лежи на тревата и играта бе спряна.

0 - Страхотно време за игра в Разград, двата отбора вече са на терена. Първата среща приключи при равенство 1:1 и също като настоящата се игра пред празни трибуни.