ДРАМА В ПЕРНИК: Карачанаков спаси в края лидера Пирин (ВИДЕО)

Миньор игра с човек по-малко и изпусна успеха в 86-ата минута, шанс за Локо (Сф) да намали разликата до върха

Миньор (Перник) бе на минути от първи успех срещу Пирин (Благоевград) през новия век, но малко преди края гостите изравниха за 1:1 в мача от 27-ия кръг на Втора лига.

Резултатът от дузпа още в началото откри бившият футболист на „орлетата“ Борис Галчев, който дойде тази зима от Царско село и реализира първия си гол с екипа на „чуковете“ в седмата минута. В 86-ата обаче Антон Карачанаков подели точките с поредното си попадение от свободен удар.

Така Миньор вече има 30 пункта в своя актив, докато Пирин остава лидер с 53, но при успех преследвачът Локомотив (София) ще може да намали разликата до върха на само 1 точка.

Днес перничани започнаха по-добре двубоя и поведоха още в началото, но в 75-ата минута останаха с човек по-малко. Въпреки това, след това те можеха да решат всичко, ала удариха греда, а впоследствие бяха наказани за пропуска си и Карачанаков оформи крайното 1:1.

За Пирин пък имаше лоша новина още в 5-ата минута, защото опитният Орлин Старокин се контузи и се бе заменен принудително от Спас Георгиев.

Докато „орлетата“ бяха с човек по-малко в отсъствието на Старокин, реферът Ивайло Ненков отсъди дузпа в 7-ата минута за съприкосновение между Архан Исуф и Слишков от домакините.

Зад топката застана Галчев, който откри резултата от бялата точка. Последваха силни минути на Пирин, който не спря да атакува.

В 19-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира добре по земя към Гощелиани, който с гръб към вратата върна към нахлуващия Антон Карачанаков. Полузащитникът стреля директно от движение, но коженото кълбо премина високо над напречната греда. Пет минути по-късно Карачанаков опита интересно подаване отдясно, като топката все пак успя да достигне до Манолев наляво. Фланговият футболист опита шут, но доста неточен.

В следващите минути натискът на Пирин не стихваше. В 37-ата, след центриране от пряк свободен удар, Николай Бодуров опита да засече подаването, но последвалият му удар мина встрани от вратата на Даниел Леонтиев.

Така домакините се оттеглиха на почивка с аванс от 1:0. Втората част започна с по една промяна и в двата състава - опитният Иван Вълчанов замени Анжело Кючуков в тима на домакините, а Юлиан Попев влезе на мястото на Архан Исуф в Миньор.

В 49-ата минута Божидар Васев бе напът да повтори уникалния си гол срещу Септември София преди няколко кръга, когато се разписа с удар от центъра. Сега обаче вратарят на Пирин Петър Петров успя да се върне и да улови топката, която застрашително летеше към мрежата му.

Георги Купенов опита да изненада стража на гостите с фалцов удар в 58-ата минута, при който топката мина покрай дясната греда на Петров.

Близо до изравнително попадение бе защитникът Александър Дюлгеров в 62-ата минута, който засече с глава центриране от корнер, но твърде леко и вратарят Леонтиев улови топката.

Четвърт час преди края перничани останаха с 10 души, след като резервата Иван Вълчанов бе изгонен. Халфът получи два жълти картона за 30 минути и се прибра преждевременно в съблекалнята.

В 83-ата минута и пред двата отбора се откриха отлични възможности за гол. Най-напред Карачанаков бе забравен пред вратарското поле, но стреля с глава в ръцете на вратаря Леонтиев. Стражът на Миньор веднага изрита топката в половината на гостите, където Будинов я отклони с глава към Божидар Васев. С прекрасно първо докосване халфът изскочи очи в очи с вратаря Петров. Силният му шут обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

В 86-ата минута Пирин изравни след груба грешка на вратаря Леонтиев. Карачанаков стреля от фаул в средата на вратата, а стражът на Миньор се подхлъзна и топката влетя в мрежата му. В четвъртата минута на добавеното време Мирослав Будинов от пряк свободен удар прати топката над вратата и това беше последното положение в мача.

МИНЬОР - ПИРИН 1:1
1:0 Борис Галчев (7, дузпа)
1:1 Антон Карачанаков (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Миньор: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 4. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 5. Веселин Васев, 10. Борис Галчев, 30. Божидар Васев, 8. Кристиян Слишков, 26. Мирослав Будинов, 88. Анжело Кючуков;
Треньор Христо Янев;

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф, 73. Венцислав Бенгюзов, 25. Гурам Гощелиани, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 8. Орлин Старокин, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов;