Ще успее ли Антони Здравков в Лудогорец?

17 юни 2009 21:39 Даниел Стоименов

Спортист (Своге) е новият член на "А" група след драма с дузпи срещу Нафтекс

Спортист (Своге) ще играе от новия сезон в "А" група, след като победи с 6:4 след изпълнение на дузпи Нафтекс в невероятна драма на стадиона в Ловеч в баража за влизане в елита. Редовното време и продълженията завършиха 2:2 след атрактивни и динамични 120 минути.

"Шейховете” поведоха с гол на Орачев в 10-ата минута, а през втората част тима от Своге направи обрат след попадения на Павлов (52') и Антонов (72'), а Калоянов прати мача в допълнителното време с гол в 83-ата минута. При дузпите играчите на Спортист бяха изключително хладнокръвни и Своге вече е на картата на футболния елит.

Двубоят започна повече от вихрено и през първите 15 минути пред двете врати вреше и кипеше, а на желанието и качеството на игра можеха да завидят дори грандовете ЦСКА и Левски, чийто мачове в последните години са на махленско ниво в сравнение с качеството на баража. Още в 5-ата минута бургазлии стигнаха до опасност пред вратата на съперника, но не можаха да реализират. След още 5 минути обаче Нафтекс откри резултата, след като капитанът Малин Орачев бе изведен на добра позиция, финтира защитник и с елегантен удар прехвърли вратаря Стоянов, който бе излязъл неразчетено – 1:0.

В 13-ата минута Орачев имаше страхотен шанс да вкара за 2:0, но не можа от упор да матира Стоянов, който се намеси умело и спаси вратата си. Буквално в следващата атака Спортист бе близо до изравняване, но вратарят Георгиев изби в гредата опасен удар. Положенията не преставаха и след броени секунди Деян Христов опита атрактивна странична ножица, но топката мина покрай вратата.

След тези вихрени минути играта се успокои, но темпото бе високо, като двата тима редуваха бързи атаки. В 34-ата минута Петър Колев бе изведен сам пред вратата на Своге, но се засуети и топката му бе избита. Малко преди края на полувремето Спортист имаше шанс да изравни, но вездесъщият Орачев този път бе герой пред собствената си врата, избивайки от голлинията удар с глава.

Второто полувреме започна по-добре за тима от Своге и в 52-ата минута резултатът бе изравнен. Никола Иванов изпълни перфектно пряк свободен удар с левия крак, топката тупна зад голлинията, без да последва сигнал за гол, но притичалият Иван Павлов-Швайца направи добавка с глава и Спортист справедливо изравни – 1:1.

В следващите 15-20 минути играта се накъса, като двата тима гледаха по-скоро да не допуснат грешка в защита, която да се окаже фатална. В този момент обаче вратарят на Нафтекс Янко Георгиев сбърка при удар от почти 40 метра. Той успя само да избие топката, тя попадна в Антонов, който го финтира и без проблеми отбеляза за 2:1 пред погледа на невярващите на очите си играчи в зелено. В 75-ата минута Нафтекс можеше да изравни, но Петър Колев не можа да уцели празната врата от няколко метра. Орачев подаде на Христов, който стреля към вратата, а неговият удар бе избит от вратаря Стоянов право в краката на Колев, но последният направи непростим пропуск.

Седем минути по-късно Калоянов влезе в игра и при първото си докосване до топката направи 2:2. Христов му свали топката с глава и Калоянов бе забавяне я прати в мрежата. До края на двубоя не се случи нищо интересно и всичко трябваше да се реши в продълженията. В тях бургазлии отпаднаха физически и позволиха на тима от Своге да диктува темпото, но до гол така и не се стигна, което доведе развоя на мача до рулетката на дузпите.

При тях Пенев и Орачев се подадоха на напрежението и не можаха да вкарат, а всички 4-ма от „шоколадите” бяха безпогрешни, което донесе първо класиране на Спортист (Своге) в „А” група в 85-годишната му история.

Събития

120' Гол от дузпа 6-4! Спортист Своге е новият член на "А" група, след като безцеремонно Цветан Иванов копна топката и матира Георгиев
120' Гол от дузпа 5-4 Цветомир Валериев вкарва много интересен гол, след като стреля в горния десен ъгъл, а топката се удар два пъти в горната греда и голлинията преди да влезе
120' Гол от дузпа 5-3 И Димитров е безпогрешен за Спортист
120' Пропусната дузпа 4-3 - Капитанът Малин Орачев пропуска втора дузпа за своя отбор с удар по средата в горната греда
120' Гол от дузпа 4-3 - Иван Павлов вкарва неспасяемо с удар в горния десен ъгъл
120' Гол от дузпа 3-3 Пенев отбелязва с удар на средна височина
120' Гол от дузпа 3-2 Иванов вкарва в долния десен ъгъл
120' Пропусната дузпа 2-2 - Ковачев пропуска
120' Край на продълженията, дузпи ще решат кой е по-достоен за "А" група
120' Греда Деян Христов имаше последният шанс от игрова ситуяция, но анемичният му удар мина покрай вратата
119' Жълт картон Картон и за Маринов
118' Жълт картон Картон за Ковачев
117' Bнимание Страхотен удар на Деян Христов от воле извън пеналта е спасен майсторски от Стоянов
113' Bнимание Антонов можеше да донесе победата на Спортист, след като стреля, топката рикошира в защитник и се отби от страничната греда
110' Засада Нова засада на Димитров, той играе с топката след съдийския сигнал, при което се сблъсква лошо с вратаря на Нафтекс
108' Греда Удар на Димитров от дистанция, топката лети в аут
107' Засада Ивайло Димитров вкарва топката във вратата на Нафтекс, но е маркирана засада
105' Край на първото продължение
103' Контузия или получаване на медицинска помощ Младенов получава лекарска помощ
98' Bнимание Много слаба проява на вратаря на Спортист Стоянов, който се размина с топката при центриране, но за негов късмет това не се оказа фатално
95' Нищо интересно в началото на продълженията
90+4' Край на мача Последен съдийски сигнал за редовното време, следват продължения
90+3' Контузия или получаване на медицинска помощ Валериев получава лекарска помощ
90' 4 минути добавено време
88' Засада Деян Христов е изведена на чиста позиция, маркирана е засада
83' Гол 2-2! Васил Калоянов изравни резултата с първото си докосване до топката, след като Христов му свали топката с глава и той простреля Стоянов
82' Смяна за състезател влизащ в игра Калоянов го заменя
82' Смяна за състезател излизащ от игра Грешникът Колев напуска терена
79' Смяна за състезател влизащ в игра Борисов влиза в игра
79' Смяна за състезател излизащ от игра Цветков напуска терена
78' Смяна за състезател влизащ в игра Ангелов ще доиграе двубоя
78' Смяна за състезател излизащ от игра Дамянов излиза от игра
75' Bнимание Невероятен пропуск на Колев, който не можа на празна врата да изравни. Орачев подаде на Деян Христов на чиста позиция, който би по земя, вратарят Стоянов изби в краката на Колев, а последният направи по-трудното и прато топката над вратата
73' Bнимание Чудесно центриране към Никола Иванов не бе оползотворено, след като играчът на Спортист се размина с топката
72' Гол 2-1 за Спортист! Силен удар от около 40 метра не бе избит добре от вратаря Георгиев, топката се озова в Антонов, който винтира вратаря и пусна топката във вратата
72' Удар Павлов се измъкна по дясното крило, но не можа да намери съотборник на чиста позиция
70' По-спокойна игра в последните минути, двата тима вече внимават да не сбъркат фатално
65' Жълт картон Деян Христов е декориран в жълто след оспорване на съдийско решение
64' Смяна за състезател влизащ в игра Юношата на ЦСКА Иван Терзийски-Терзо го заменя
64' Смяна за състезател излизащ от игра Петров излиза от игра
61' Удар Вратарят на Нафтекс не се намесва добре при центриране, но това не се оказва фатално.
59' Жълт картон Жълт картон за гомайстора Павлов - Швайца
57' Смяна за състезател влизащ в игра Маринов влиза на негово място
57' Смяна за състезател излизащ от игра Тодоров е заменен
54' Смяна за състезател влизащ в игра Парушев го заменя
54' Смяна за състезател излизащ от игра Симеонов излиза от игра
51' Гол 1-1!Иван Павлов изравнява резултата. Никола Иванов изпълни страхотен фаул, топката тупна около голлинията, а Павлов я довкара с глава
49' Центриране Спорни ситуации пред двете наказателни полета са подминати от рефера Генов, който толерира по-свободната игра
46' Жълт картон Иванов получава картон за фаул в центъра на терена
45+2' Край на първата част
45+2' Bнимание Много опасен изстрел от фаул на Цветков е избит с мъка от Георгиев в корнер
45+1' Жълт картон Стойчев получава картон след груб фаул
42' Bнимание Спортист можеше да изравни, но капитанът на Нафтекс Орачев изчтисти от голлинията удар с глава
40' Греда Много неточен удар от фаул на Никола Иванов
36' Bнимание Вратарят на Спортист увисна при центриране, но нямаше кой да засече топката във вратата
34' Bнимание Петър Колев бе изведен сам срещу вратаря на Своге, но се забави и топката му бе избита
30' Удар Добра фланова атака отдясно на "шоколадите", Ковачев чисти в корнер
28' Бързите атаки към двете врати продължават с пълна сила, но липсва завършващият удар
26' Удар Удар от фаул пред вратата на Нафтекс не води до нищо сериозно
21' Греда Бомба от фаул на Деян Христов минава покрай вратата
16' Двата тима изнасят уникален мач, създавайки за 15 минути повече положения, отколкото ЦСКА и Левски в последните 5 мача помежду си.
15' Bнимание Деян Христов опита странична ножица, но топката мина покрай вратата
14' Bнимание Този път вратарят на Нафтекс Георгиев се намеси блестящо, спасявайки сигурен гол
13' Bнимание Нафтекс можеше да поведе с 2:0, но Орачев изпусна от упор да вкара, но и вратарят Стоянов се намеси страхотно
10' Гол 1-0 за Нафтекс! Капитанът на "шейховете" Малин Орачев откри резултата, след като с техничен удар прехвърли излезлия неразчето вратар на Спортист
9' Удар Опасен удар от фаул е спасен от вратаря на Нафтекс
8' Феновете на Нафтекс запалиха седалките в своя сектор
6' Греда Деян Христов налу по левия фланг и опита удар по диагонала, но крайно неточен
5' Bнимание Страхотно меле в пеналта на Спортист по чудо не завършва с гол
3' Удар Атака по фланга на Ивайло Димитров и центриране в пеналта, защитник на Нафтекс чисти в тъч
1' Начален съдийски сигнал на Антон Генов