Станка Златева бе избрана за Спортист на месец октомври

Станка Златева бе избрана за 5-и път за Спортист на месеца. Наградата на световната шампионка по борба бе връчена на пресконференция в пресклуб „България”, предаде репортер на „Нов Спорт”. Нейният треньор Симеон Щерев пък бе отличен като треньор на месеца. За него наградата е за четвърти път.

Станка Златева бе избрана за 5-и път за Спортист на месеца. Наградата на световната шампионка по борба бе връчена на пресконференция в пресклуб „България”, предаде репортер на „Нов Спорт”. Нейният треньор Симеон Щерев пък бе отличен като треньор на месеца. За него наградата е за четвърти път. От 26 редакции, 24 определиха Станка като номер 1 за месеца, а 3 гласуваха за Антоанета Стефанова, която спечели Световни интелектуални игри. За Щерев гласуваха 24 редакции, като 2 са отличили Красимир Цанев, треньорът на Калин Пулев, като най-добър наставник за месеца.
Станка Златева изказа своята благодарност на журналистите за подкрепата. „Искам да благодаря на всички, че са гласували за мен. На олимпиадата не успях да взема златен медал, но направих на световното първенство в Япония”, заяви спортистката.

В Токио Златева се наложи над китайката Ян Хун с 2:0 части. По-рано през годината състезателката взе и трета европейска титла. През август Златева стигна и до финала на олимпийските игри, но не успя да го спечели и остана със сребърен медал.