Съдия лиши Саутхемптън от заслужен успех над Арсенал (видео)

Двата тима поделиха точките след 1:1 на "Сейнт Мерис"

Саутхемптън се измъкна от зоната на изпадащите, след като записа трето последователно равенство, фиксирайки 1:1 срещу гостуващия Арсенал в среща от 21-ия кръг на английската Висша лига.

„Светците” изиграха срещата изключително концентрирано и не спряха да пресират съперника от първата до последната минута, а с това затрудниха допълнително играчите на Арсенал, които определено нямаха ден.

За двама от титулярите на гостите – Тио Уолкът и Алекс Окслейд-Чембърлейн, срещата бе по-специална, защото те са възпитаници на академията на новаците и за първи път се изправиха срещу бившия си тим на „Сент Мерис”.

Двубоят започна с териториално надмощие на Арсенал, но то бързо бе неутрализирано от сърцата игра на домакините.

Усилията на Саутхемптън бяха възнаградени в 35-ата минута, когато Джейнсън Пънчон подаде на Гастон Рамирес и рекордната покупка на „светците” (дошъл от Болоня срещу 15 млн. евро през лятото) се разписа за трети път във Висшата лига през сезона.

Арсенал обаче успя да отговори много бързо и в 41-ата минута Уолкът центрира от пряк-свободен удар, след което Гилерме засече топката в собствената си врата и така възстанови равенството.

Така на почивката резултатът бе 1:1, а след нея домакините заиграха още по-добре и имаха няколко отлични възможности да стигнат до успеха.

В 71-ата минута те дори реализираха попадение, което бе отменен от асистент-арбитъра, сигнализирал за фаул в атака на нападателя на гостите.

Така или иначе обаче до края не се стигна до повече попадения и двата състава поделиха точките. По този начин Арсенал събра 34, а Саутхемптън – 18, колкото има и попадналия в зоната на изпадащите Уигън, чиято голова разлика е по-лоша.