Кралев осми във втория старт на „Спа”

Българският пистов пилот Пламен Кралев с "Ферари F430 Super GT" завърши осми във второто състезание на белгийската писта "Спа", трети кръг от престижния шампионат International GT Open. Той и неговият съотборник Марко Фреза подобриха постижението си от първия старт в събота, където финишираха девети.

Победата взе Рихард Лийдс и Джанлука Рода с "Порше 911 GT2 RSR". След двете състезания Кралев вече има шест точки във временното класиране на шампионата. В неделя температурите на трасето бяха по-високи, а състезателният инженер на тандема на "Витория компетициони" заложи на настройките от съботния ден.

Във второто състезание първи зад волана застана Фреза, който в съботните квалификации за място даде девето време. Стартът отново беше летящ и италианецът запази позицията си след суматохата в първия завой.

Той веднага започна да атакува Ришар Баландра с "Порше 911 GT2 RSR". В петата обиколка при влизането в "Ла Сурс" французинът блокира гумите на своя автомобил, Фреза се вмъкна от вътрешната страна и на излизането имаше контакт между тях.

Все пак той спечели осмата позиция, но по-късно стюардите го наказаха с минаване през бокса, когато в автомобила вече беше застанал Кралев. В продължение на няколко тура българинът умело удържаше атаките на Алесандро Бонети с "Ферари F430 Super GT".

В последните обиколки Кралев изтърпя наложеното на Фреза наказание, което позволи на италианеца да се отдалечи необезпокояван напред. Заради наказание на състезател пред себе си българският пилот завърши осми.

"Колата беше много трудна за управление и едва я удържах на пистата, заяви българинът след финала. - Екипът заложи на грешни настройки, а гумите бяха много твърди. Реално заради това губех по 4 секунди спрямо времената си от вчера. Хубавото е, че въпреки трудностите не загубих позиции", обясни пилотът.

"Доволен съм от състезанията, тук резултатите ми бяха като тези на лидерите. С всеки следващ старт все повече се доближавам до тях", допълни Кралев. Следващото участие на българина ще бъде на 4 и 5 юли на британската писта "Донингтън парк", отново в  International GT Open.