Арсенал и Ливърпул със зрелищно реми на „Емиратс” (ВИДЕО)

„Топчиите” успяха да се доберат до точката след като губеха с 0:2 от мърсисайдци

Отборите на Арсенал и Ливърпул завършиха наравно 2:2 в дербито от 24-ия кръг на Премиър лийг.

Кошмарни грешки в отбраната на лондончани позволиха на мърсисайдци да поведат с 2:0 на „Емиратс”.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута, когато след поредица от препъвания и неуспешни изчиствания топката се озова в Луис Суарес и за уругваеца не бе проблем да отбележи 17-ия си гол във Висшата лига с премерен удар с десния крак от 13 метра.

Разконцентрираната игра в отбраната на „топчиите” продължи и в минутите до края на полувремете те можеха да допуснат още голове. Възпитаниците на Арсен Венгер обаче бяха доста активни в нападение и на свой ред пропуснаха куп възможности.

В крайна сметка отново Ливърпул стигна до гол, след като в 60-ата минута Джордан Хендерсън се подигра с отбраната на домакините, а и късметът му помогна малко, за да се разпише за 2:0 в опразнената врата.

Безплодните до този момент опити на Арсенал да отбележи попадение най-после дадоха резултат в 65-ата минута, когато Оливие Жиру засече с глава центриране на Уилшър от пряк свободен удар, намалявайки резултата.

Този гол даде импул на „артилеристите” и само две минути по-късно те съумяха да изравнят чрез Тио Уолкът, който наниза страхотно попадение с безпощаден удар от малък ъгъл.

В минутите оставащи до края лондончани пропуснаха отлични шансове да стигнат до пълен обрат в срещата, най-чистия от които бе на Жиру, който бе неточен от десетина метра.

Суарес също излезе на повече от изгодна позиция секунди преди последния съдийски сигнал, но опасния му удар бе отразен по чудесен начин от Счесни.

По този начин двата тима си поделиха по точка, което остави Арсенал на шеста позиция в класирането с актив от 38 точки, докато Ливърпул е плътно зад тях с 3 пункта по-малко.