Бербо бележи навръх рождения си ден, Фулъм срази "чуковете" у дома (ВИДЕО)

"Котиджърс" се наложиха с 3:1 над Уест Хем, Бербатов с гол и 77 минути игра

Отборът на Фулъм победи гостуващия Уест Хем с 3:1 в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг.

Българският нападател Димитър Бербатов си направи страхотен подарък за 32-ия рожден ден като се разписа за 1:0 в 10-ата минута на срещата. След фалцово центриране на Деймиън Дъф от пряк свободен удар, топката прелетя над куп от играчи в наказателното поле преди да деветката на „котиджърс” да я засече с глава и от малък ъгъл да открие резултата.

„Чуковете” можеха да изравнят в 26-ата минута, но ударът с глава на Матю Джарвис бе неточен. В ответната атака обаче домакини пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си, след като Дъф не успя да се разпише от удобна позиция.

След извесно затишие двата отбора изригнаха в началото на втората част, когато набързо си размениха по едно попадение.

Кевин Нолан изравни за Уест Хем в 48-ата минута, но само 60 секунди по-късно Уго Родайега отвоно изведе Фулъм напред, след като засече с глава центриране на Деймиън Дъф.

Димитър Бербатов можеше да отбележи още един гол за вечерта, с което да сложи точка на спора, но стреля покрай гредата.

Българинът бе заменен в 77-ата минута, приемайки овациите на „Крейвън Котидж”, а на негово място в игра се появи Младен Петрич.

Крайният резултат бе фиксиран в продължението на срещата, когато Джоуи О’Браян си отбеляза нелеп автогол за 3:1.

Така Фулъм се изкачи до 12-а позиция и вече има актив от 28 точки, докато Уест Хем е 13-и с пункт по-малко.