Металург (Донецк) завърши 1:1 с Днепър без Велизар Димитров

Украинският Металург (Донецк) завърши 1:1 при гостуването си на Днепър в мач от 11-тия кръг на украинското първенство без Велизар Димитров в групата. Домакините логично започнаха по активно мача, който е дербито на кръга и Андрей Воробей откри резултата в 13-та минута. Мачът бе равностоен и двата тима се прибраха на почивка при 1:0 за домакините. През второто полувреме гостите от Донецк се активизираха и изравнителният гол логично дойде в 53-та минутаи бе дело на Чечер. Доскорошните лидери водени от Николай Костов имаха възможност да решат мача в тяхна полза, но Макридис и Кинсли направиха пропуски. След този мач Металург е на 2-ро място с 26-точки, като е само на две точки от лидера Динамо.