Доволни ли сте от представянето на България в Лига на нациите?

04 септември 2009 20:00 Милен Германов

Първа победа за младежите - 3:0 срещу Казахстан

Младежкият национален отбор по футбол надигра Казахстан с 3-0 и по този начин записа първа победа в Европейските квалификации, след като в предишните две срещи възпитаниците на Иван Колев отстъпиха на Казхстан - 2:0 и Израел 4:3. Попаденията за България отбелязоха Александър Тонев в 57-ата и Лъчезар Балтанов в 64-ата и 90+4-ата минута. Младежите ни тотално надиграха своя противник и само неумението на нападателите пред гола лишиха България от изразителна победа. Особено впечатление направи вторият гол на Лъчо Балтанов. Футболистът на Левски се разписа от пряк свободен удар, след като прецизно прехвърли противниковата стена.

Събития

90+4' Край на мача Край на мача
90+4' Гол Балтанов прехвърли от пряк свободен удар стената и прати топката в мрежата на Калмиков.
90+2' Хубав пас на Попов към Петаков, но той не успя да изиграе добре топката
90' 3 минути добавено време
89' Греда Хубаво центриране на Виданов към Петаков, който шутира, но в аут
77' Далечен хубав удар на Иван Цачев, но топката излезе в аут.
74' Bнимание Удар на Огнянов, но право в ръцете на Калмиков
64' Гол Лъчезар Балтанов успя да се възползва от нова грешка в отбраната на гостите и прати за втори път топката в мрежата на Калмиков.
59' Греда Невероятен пропуск на Балтанов, който от границата на вратарското наказателното поле прати топката в аут.
57' Гол Груба грешка в защитата на Казахстан и Тонев се оказа най-съобразителен и от около 12 метра прати топката в мрежата на Калмиков.
54' Удар Шахмедов центрира топката в наказателното поле на България, но Кирев излезе и боксира топката.
52' Удар Коробов центрира в наказателното поле на България, където Кенбаев стреля с глава, но Кирев улови топката.
51' Bнимание Неразбирателство между Филипов и Кирев, след което вратарят успя в последния момент да избие топката.
50' Смяна за състезател влизащ в игра Тарабаед смени Даудов
50' Смяна за състезател излизащ от игра Даудов напусна за сметка на Тарабаед
47' Греда Опасно положение пред Калмиков, но Кики стреля в аут.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Петаков замени Иванов
46' Смяна за състезател излизащ от игра Иванов напусна за сметка на Петаков
46' Начало на мача Начало на втората част
45+1' Край на мача Край на първата част
45' Смяна за състезател влизащ в игра Адирбеков замени Молдусинов
45' Смяна за състезател излизащ от игра Молдусинов напусна игра за сметка на Адирбеков
45' 1 минута добавено време
41' Жълт картон Шаблин получи жълт картон
39' Жълт картон Абуов получи жълт картон
38' Bнимание Силен шут на Дани Кики, но Калмиков изби топката.
28' Удар Центриране на Галин Иванов в нказателното поле на Казахстан, след което Божиков стреля с глава, но топката излезе в аут.
26' Греда Шут на Кики, но топката мина в страни от вратата на Калмиков.
25' Центриране на Иван Цачев от ъглов удар в наказателното поле на Казахстан, но Молдусинов изби топката.
23' Жълт картон Филипов получи жълт картон
22' Центриране от ъглов удар в наказателното поле на Казахстан, но след това топката излезе в аут.
17' Греда Галин Иванов бе изведен в добра позиция отляво по атаката на България, но стреля неточно в аут.
15' Жълт картон Галин Иванов влезе остро в краката на казахстански футболист, след което бе ударен по врата от Калмиков, но съдията не видя реакцията на вратаря на гостите и показа само жълт картон на българския национал.
13' Филипов центрира в наказателното поле на Казахстан, но Шкот изби топката в тъч.
12' Филипов центрира в наказателното поле на Казахстан, но Шкот изби топката в тъч.
11' Удар на Галин Иванов, но топката срещна тялото на футболист на гостите.
7' Bнимание Първа добра възможност за нашите, като Сашо Тонев излезе срещу Калмиков и стреля, но от тялото на вратаря излезе в корнер.
1' Начало на мача Начало на двубоя
0' Президентът на БФС Борислав Михайлов гледа мача на градския стадион в Ловеч.