Сливен води с 1:0 на Локомотив (Мз) на полувремето, тежък терен и вятър спират футбола

Сливен води с 1:0 на Локомотив (Мездра) в дербито на новаците в „А” група. При изключително лоши за игра условия, двата тима изиграха тежък за гледане мач, в който имаше само битка по терена. В Града на 100-те войводи теренът е подгизнал. Духа толкова силен вятър, че при една ситуация вратарят на Локомотив се опита да вкара топката в игра от аут, а вятърът почти я изкара в корнер.

Домакините превъзхождаха своя съперник почти през цялото време и се опитваха доколкото могат някакви контраатаки.  Така те успяха да стигна до един гол, който може да се окаже достатъчен за трите точки като се имат предвид тежките условия.

В 14-ата минута Иван Стоянов центрира по земя от пряк свободен удар на около 30 метра отдясно. Защитник от стената отклони топката, която излизаше аут. Младият вратар на Локомотив Георги Георгиев обаче протегна ръка да избие, явно недобре ориентиран, и по този начин сложи кълбото в краката на Владислав Ямуков, който вкара четвъртия си гол за сезона, макар че е десен защитник.

И след гола Сливен продължи да диктува играта, но втори гол не падна.