Сливен победи с 2:0 Локомотив (Мездра) във вятър и студ

Сливен победи с 2:0 Локомотив (Мездра) в дербито на новаците в „А” група. В много неприятно време двата тима изнесоха мъжки двубой пред малко зрители, в който Сливен се оказа по-силният в момента отбор. Владислав Ямуков откри резултата в началото на мача, а Миндев покачи в началото на втората част. През целия двубой теренът бе много тежък и духаше ураганен вятър. Ситуацията бе такава, че при една ситуация вратарят на Локомотив се опита да вкара топката в игра от аут, а вятърът почти я изкара в корнер.

Сливен победи с 2:0 Локомотив (Мездра) в дербито на новаците в „А” група. В този мач дебют направи и новият треньор на Сливен Георги Дерменджи. В изключително неприятно време двата тима изнесоха мъжки двубой пред малко зрители, в който Сливен се оказа по-силният в момента отбор. Владислав Ямуков откри резултата в началото на мача, а Миндев покачи в началото на втората част. През целия двубой теренът бе много тежък и духаше ураганен вятър. Ситуацията бе такава, че при една ситуация вратарят на Локомотив се опита да вкара топката в игра от аут, а вятърът почти я изкара в корнер.
Домакините превъзхождаха своя съперник почти през цялото време и се опитваха доколкото могат да организират някакви атаки. Така те успяха да стигнат до два гола, който може да се окаже достатъчен за трите точки като се имат предвид тежките условия.
В 14-ата минута Иван Стоянов центрира по земя от пряк свободен удар на около 30 метра отдясно. Защитник от стената отклони топката, която излизаше аут. Младият вратар на Локомотив Георги Георгиев обаче протегна ръка да избие, явно недобре ориентиран, и по този начин сложи кълбото в краката на Владислав Ямуков, който вкара четвъртия си гол за сезона, макар че е десен защитник.

И след гола Сливен продължи да диктува играта, но втори гол до края на първото полувреме не падна.
С началото на втората част Сливен си осигури трите точки. В 49-ата Миндев отправи силен удар по посока на Георгиев, който стражът отрази блестящо. Минута след това обаче домакините вкараха втори гол.

Иван Стоянов центрира от корнер и топката се оказа в малкото наказателно поле, където Миндев я добави във вратата.

До края на мача Сливен отново продължи да бъде по-активният отбор. Локомотив пък пропусна две добри възможности чрез Каранейчев и Руи Мигел.

В края на двубоя всичките футболисти плюс съдиите нямаха търпение мачът да свърши, тъй като на терена задуха непоносимо силен вятър. На почивката един от тези страхотни пориви бутна  едната от треньорските скамейки.

Сливен: 12. Чавдаров   2. К.Стоянов   3. Киков   6. И.Янев   27. Ямуков   21. К.Янев   25. П.Стоянов   13. Велев   7. Миндев   9. Иса   10. Ив.Стоянов;

Локомотив (Мездра): 12. Георгиев   8. Марков   22. Цветкович   2. Макенджиев   4. Христозов   19. Ст.Илиев   18. Стоилов   15. Симонович   7. Илия Илиев   3. Давид Силва   10. Руи Мигел.