Перник се сбогува с елита с аплодисменти, дъжд и загуба от Черно море

Черно море вгорчи прощалния мач на Миньор в А група пред пернишка публика и победи с 2:0

Миньор загуби прощалния си мач в А група пред своята публика в Перник. „Жълто-черните” паднаха с 0:2 от Черно море в предпоследния 29-и кръг на шампионата. Бергонси и Инканго се разписаха за „моряците” през втората част.

Миньор остава на 14-о място с 20 точки, а Черно море е 10-и с 34.

Черно море имаше по-добрите ситуации през първото полувреме, но добрите намеси на Боян Пейков запазиха нулевото реми.

Георги Божилов отправи първия неточен удар в 6-ата минута, а в 13-ата Бергонси насочи към долния десен ъгъл и стражът спаси лесно.

Миньор отвърна с пробив на Йорданов, който сам завърши атаката и накара желания от редица западноевропейски клубове Георги Китанов да избива в корнер.

„Моряците” на Гонзо имаха и чисти голови положения. Симеон Райков центрира отляво в 19-ата минута, Божилов бе оставен сам, но от 7-8 метра с глава не нацели вратата. Само минута по-късно пак Божилов бе изпуснат след корнер, но насочи право в ръцете на Пейков.

Вратарят на Миньор се справи и с най-доброто голово положение в 29-ата минута. Симеон Райков спечели свободен удар на около 20 метра пред вратата, завъртя под гредата, но Пейков с една ръка изби в ъглов удар.

Преди почивката Райков опита да го изненада и по друг  начин от статично положение. Този път бившият играч на Левски центрира ниско от пряк свободен удар, острата топка мина през купа от играчи и се насочи към долния десен ъгъл, но Пейков проследи ситуацията и лови.

Миньор получи и три жълти картона през първата част.

След почивката над стадиона надвиснаха облаци. Дъждът идваше, а с него дойде и победният гол в мача.

10 минути след подновяването на играта Бергонси от 25 метра заби топката в долния ляв ъгъл на Пейков и даде преднина за отбора на Георги Иванов-Гонзо.

Черно море пропусна още няколко добри възможности да удвои, а Пейков правеше серия спасявания.

20 минути преди края стражът на Миньор извади шут на Миро Манолов отблизо след извеждащ пас на капитана Георги Илиев.

Миньор имаше един златен шанс да изравни, но пропусна. Йордан Йорданов нахлу и стигна аутлинията и върна към центъра, където от 6-7 метра Петър Петров изкара над вратата.

Пейков се хвърли в краката на Капитанов в 86-ата минута и пак предотврати попадение, но капитулира за втори път две минути преди края.

Капитанов този път центрира, а Брус Инканго от границата на малкото наказателно поле засече с глава в левия ъгъл за крайното 2:0 в полза на Черно море.

Въпреки загубата и изпадането, феновете на Миньор изпращат своите футболисти с аплодисменти и бурни скандирания "Миньор, Миньор!”.