Нафтата шампион след равенство на „Лазур"

В последната минута Калоянов спаси бургазлии от провал срещу Спартак Плевен

Новият член на А група Нефтохимик не успя да победи в последното си домакинство и да зарадва докрай феновете си, след като стигна до 2:2 със Спартак Плевен.

Въпреки това бургазлии станаха недостижими на върха. След края на двубоя те получиха и шампионска купа, и златни медали от БФС.

Шейховете бяха по-активният тим и до 25-ата минута спокойно можеха да водят с два гола, ако топката не бе срещнала гредите на пазената от Васил Тодоров врата. Първо в 17-ата минута Лефтеров отправи нещо средно между центриране и удар, което се отклони от десния страничен стълб.

Осем минути по-късно Станимир Митев разтресе напречната греда над Тодоров със силен шут от 30 метра. До края на полувремето Емануил Манев на два пъти бе много близо до откриване на резултата, но ударите му от двайсетина метра бяха парирани от стража на плевенчани. Така гол до почивката не падна. Логично през втората част Нефтохимик поведе.

Домакините откриха резултата след точно изпълнена дузпа от Живко Петков в 50-ата минута, но десет по-късно Любомир Иванов възстанови статуквото след разбъркване в наказателното поле. Гостите от Плевен излязоха напред в резултата с красив гол на Любомир Тодоров в 72-ата минута. Той се разписа с хубав удар от около 15 метра.

В заключителните секунди на двубоя шаранът Васил Калоянов с удар от близко все пак донесе точката за шейховете. Тя бе напълно достатъчна на тима, за да спечели прозвището -шампион на Б група.