Мъри Стоилов: Oчаква ни много сложен мач

"Ние се надяваме, че нашите играчи ще покажат достойна игра и ние ще продължим"

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Станимир Стоилов се надява, че футболистите му ще покажат достойна игра срещу Астана и че отборът му ще успее да продължи в следващата фаза на Лига Европа.

В четвъртък Астана е домакин на Ботев (Пловдив) в първия мач между двата тима от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят е с начален час 17:00 българско време.

„За нас е голяма чест да участваме в Лига Европа. Мисля, че имаме много силен съперник - Астана. За нас е ясно, че футболът в Казахстан се развива. Ние се надяваме, че нашите играчи ще покажат достойна игра и ние ще продължим”, коментира Стоилов на пресконференция днес.

Запитан относно това какво знае за съперника, наставникът на „канарчетата” заяви: „Ние гледахме няколко мача на запис. Мисля, че Астана е добре комплектован отбор със силен състав. Играчите на Астана си взаимодействат добре на терена. Утре ни очаква много сложен мач”.

”На никого не е приятно да губи. Ние дълго чакахме Лига Европа, защото знаехме какви проблеми има ЦСКА и затова в нашето първенство борбата за четвъртото място беше толкова напрегната. Ние дойдохме тук да играем хубав футбол и ако заслужим победата, то, разбира се, ще бъдем много радостни”, продължи Мъри.

Относно Астана, Мъри допълни: „Нашите съперници имат добър състав и не бих искал никой до отличавам”.

”В България ние също тренираме на изкуствени настилки от време на време. Нашият отбор трябва бързо да се приспособи към изкуствения терен на Астана Арена и да играе своя футбол”.

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона