Младежките национали по баскетбол тръгнаха със загуба от Испания на Евро 2013

Отборът на България демонстрира отличен баскетбол срещу един от най-силните отбори на планетата

Младежкият национален отбор на България започна със загуба участието си на Европейското първенство група А в Талин. В дебютната си среща баскетболистите на Любомир Минчев остъпиха на силния отбор на Испания с 64:78 точки.

Въпреки заубата обаче отборът на България демонстрира отличен баскетбол срещу един от най-силните отбори на планетата.

На полувремето резултата бе равен 36:36 ,като иберииците стигнаха до успеха със силна игра в третата част, която спечелиха с 21:11 точки.
Вчера в първата си среща испанците победиха убедително отбора на Русия със 76:54 точки. Испания е европейски шампион за юноши през 2011 година. Другите отбори в нашата група са Латвия и Израел,като първите 3 отбора в крайното класиране продължават за следващата фаза на Евробаскет 2013.

В двубоя срещу Испания най-резултатен в българския отбор 16 точки бе Павлин Иванов. В четвъртък от 18:00 часа е вторият мач на българите срещу домакина Латвия.